Pivo na zdravé trávenie

Pitie piva býva spojené s príjemným pocitom horkého osvieženia.

Predovšetkým v letných horúcich dňoch je to ako balzam na uhasenie nahromadeného celodenného smädu. Niet sa teda čomu čudovať, že pivo patrí medzi najpopulárnejšie a najžiadanejšie nápoje. Pivo je stálica medzi hviezdami ! Striedme a rozumné pitie piva uhasí smäd, prináša osvieženie a je naozaj na zdravie. Pivo je nielen príjemný horký nápoj, ale má i pozitívne účinky na ľudský organizmus. Predovšetkým na trávenie a metabolizmus. Každý z nás má svoje skúsenosti so svojimi  diétnymi chybami. Po poriadnom excese pivo vždy dokáže pomôcť. Kto z nás sa už pár krát v živote poriadne neprejedol ? Kto nezažil poriadnu zabíjačku, dedinskú svadbu, alebo divokú oslavu životného jubilea ? Ak hovoríme o divokosti, tak máme na mysli nespútanú a nekontrolovanú konzumáciu rôznych druhov potravy. Najčastejšie ťažkých a mastných jedál. Veď sme na Slovensku..

Pivo podporuje a zlepšuje trávenie a tým i celý metabolizmus.

Samozrejme, stále máme na mysli striedme pitie tohto nápoja. Nemáme rozhodne na mysli vypitie 5-6 pollitrových krígľov piva. Prípadne podložených nejakým tým poldecákom rumu. To určite nie ! Pivo je ušľachtilý nápoj. Pre labužníkov a fajnšmekrov. Nie pre prostoduchých barbarov. Pivo podporuje tvorbu žlče a tak i  spracovanie potravy. Zvyšuje tvorbu žalúdočnej kyseliny a tým i chuť do jedla. Takže pozor ! Pivo obsahuje veľa vitamínu B. Obsahuje vápnik i zinok. Pivo obsahuje i veľa antioxidantov, flavonoidy a polyfenoly. Chmeľové substancie, ktoré sa v pive nachádzajú eliminujú stres a úzkosť. Pivo prečisťuje organizmus a pomáha vylučovať nahromadené toxické látky.

Pivo má na Slovensku dlhú a bohatú tradíciu.

Boli sme dlho súčasťou Československa. Naši západní susedia vždy patrili k pivárskym veľmociam. Všeličo sme sa od nich naučili a všeličo sme od nich pochytili. I lásku k pivu. Slováci dnes vedia sami variť pivo dobrej kvality. Máme veľké a známe pivovary. Pivársky trh sa silno globalizoval. Na trhu dominujú silní globálni hráči. Pomaly sa k nám dostáva i móda malých pivovarov. Malé pivovary sa špecializujú na svoje typické pivárske produkty. Obohacujú tým ponuku a rozširujú možnosti. Držíme palce ! Pivárskymi veľmocami sú Nemecko, Veľká Británia, Írsko, USA, Holandsko  a Čechy. Striedme a rozumné pitie piva pomáha tráveniu a prináša príjemné chvíle strávené pri tomto horkom a osviežujúcom moku. I tu platí ! Všetko s mierou a rozumom.

Strom Zdravia 2