Jablká plné zdravia

Jablká sú skutočný prírodný liek.

Toto skvelé a zdravé domáce ovocie je plné vitamínov a prospešných látok. Jablká sú chutné a šťavnaté ovocie. Obsahujú veľa vody, dokážu dobre uhasiť smäd a zanechať pritom príjemnú a osviežujúcu chuť. Najzdravšie sú čerstvé, surové a nelúpané jablká. Úplne najlepšie sú tie, priamo zo stromu ! Ozajstný zážitok. Dužina a šupky jablka obsahujú vlákninu. Vláknina je veľmi potrebná a užitočná látka pre ľudský metabolizmus. Vláknina má nielen metabolický účinok, ale i ochranný účinok na črevnú stenu. Jablká obsahujú množstvo minerálnych látok. Obsahujú draslík, magnézium, vápnik i mnohé iné minerálne látky.

Jablká sú významným zdrojom energie.

Obsahujú veľa fruktózy. Obsahujú veľa vitamínov, predovšetkým vitamín C. Jablká obsahujú dôležitú látku, ktorá sa nazýva pektín. Pektín je látka, ktorá viaže na škodlivé látky a odvádza ich tým preč z ľudského organizmu. Jablká regenerujú a očisťujú ľudské telo. Jablká upravujú metabolizmus a hladinu cholesterolu. Obsahujú veľa antioxidantov. Zubári odporúčajú konzumáciu jabĺk ako prírodný a osvedčený prostriedok na čistenie a hygienu ústnej dutiny. Odstraňujú zvyšky stavy a masírujú ďasná.

Jablká posilňujú imunitný systém.

Ovocie je prirodzeným, zdravým a čisto prírodným prostriedkom na zlepšenie imunity. Veľmi účinným a zároveň príjemným prostriedkom. Kto by nemal rád chutné jablko ? Kto by sa rád nezahryzol do zdravého a čerstvého jablka ? Asi každý z nás. Jablká sú vynikajúca a zdravá ovocná pochúťka. Celé Slovensko je posiate jabloňami. Jablká sú naše domáce a sezónne ovocie. Jablká sa dajú dlho a dobre skladovať. Dokážu prečkať takmer celú zimu. Sú našou prirodzenou zásobárňou zdravia a úžasnej šťavnatej chuti.

Na Slovensku sa pestuje takmer sto odrôd jabloní.

Najznámejšie sú Jonagold, Golden Delicius, alebo Gala. Niektoré z nich sú typické zimné odrody, ktoré sa výborne skladujú až do jari. Napríklad Granny Smith, alebo Jonared. Jablká sú výborné a ľahko dostupné ovocie. Každodenná pravidelná konzumácia jabĺk pomáha nášmu zdraviu a posilňuje imunitu. Predovšetkým v čase sezónnych ochorení a viróz by jablko nemalo chýbať na stole. Ak naučíme deti pravidelne konzumovať to skvelé ovocie, urobíme pre nich správny a užitočný krok. Vybudujeme návyk, ktorý im pomôže zostať dlho v zdraví a vitalite.

Strom Zdravia 2