Hliva ustricová

Hliva ustricová je známa liečivá huba.

Pôvodne žijúca na kmeňoch stromov a drevín, odkiaľ čerpá liečivé látky. Hliva ustricová je zdravá a jedlá huba. Disponuje veľkým nutričným potenciálom. Hliva obsahuje veľa vlákniny a vitamínov / B1,B2,B3,C/. Obsahuje veľa minerálov, ako sú železo, horčík, vápnik, či zinok. Obsahuje veľa proteínov a esenciálnych aminokyselín. Tiež sacharidy.

Obsahuje veľa glukánov.

Práve vysoký obsah glukánov priniesol hlive ustricovej veľa slávy a uznania.. Glukány veľmi pozitívne ovplyvňujú imunitný systém. Pozitívny imunomodulačný účinok tejto huby sa dnes úspešne využíva v klasickej i alternatívnej medicíne. Žijeme dnes v období, kedy často zlyháva naša individuálna imunita. Riešenie hľadáme v prírode. Potrebujeme viac odolávať baktériám i vírusom. Aktuálne i Covid 19…Viac stimulovať imunitný systém a tým antimikrobiálnu a antivírusovú aktivitu.

Hliva ustricová obsahuje lovastatín.

Lovastatín má pozitívne metabolické účinky. Priaznivo ovplyvňuje hladinu krvného cukru. Znižuje hladinu cholesterolu. Nemá žiadne sprievodné negatívne účinky. Niektorí odborníci ho označujú ako prírodný statín. Odborníci vyzdvihujú i významné protizápalové účinky glukánov. Predovšetkým pri zápaloch kĺbov a sliznice žalúdka a čreva. Veľa sa hovorí i o preventívnych účinkoch hlivy ustricovej pred vznikom onkologických ochorení. Zrejme to priamo súvisí so silným imunitným potenciálom, ktorý sa v hube nachádza.

Strom Zdravia 2