Liečivý cesnak

Cesnak je osvedčený a uznávaný prírodný liek.

Liečebné účinky cesnaku sú všeobecné známe a v praxi dlho overené. Používanie cesnaku má veľmi dlhú tradíciu. Začalo sa v starovekom Egypte a Grécku a pokračuje dodnes. Cesnak si právom získal dôležité a dôstojné miesto v našom jedálnom lístku. Stal sa stabilným prvkom v našom zdravotnom menu. Cesnak je dôležitou prílohou mnohých jedál. Žiadna kuchyňa sa bez cesnaku nezaobíde. Cesnak  nájdeme vo všetkých svetových kuchyniach. Tá naša slovenská nie je výnimkou.

Cesnak má vynikajúce liečebné a preventívne vlastnosti.

Potenciál cesnaku je vskutku ojedinelý a výnimočný. Cesnak stačí konzumovať v malom množstve. Napríklad 1-2 strúčiky denne. Pravidelné používanie cesnaku je osvedčená preventívna metóda pred vznikom rôznych sezónnych infekcií. Cesnak má svoju špecifickú chuť i arómu. Nie každému vyhovuje. Používanie cesnaku má preto svoje určité spoločenské bariéry a obmedzenia. Vždy sa dá nájsť vhodný spôsob a vhodná cesta. Bez toho, aby sme niekomu inému znepríjemnili život. Tolerancia a slušnosť sú namieste. Okolie to ocení.

Cesnak má významný liečený potenciál.

Cesnak pomáha pri bakteriálnych i vírusových ochoreniach. Pôsobí ako prírodné antibiotikum. Pomáha zvládať chrípky i prechladnutia. Tieto účinky cesnaku sú dlhodobo empiricky potvrdené a mnoho ľudí im dôveruje. Cesnak znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Cesnak rozširuje cievy a znižuje krvný tlak. Tento účinok je známy od nepamäti. Znižuje riziko vzniku krvných zrazenín. To všetko predstavuje dôležitú a účinnú prevenciu pred vznikom infarktov a cievnych mozgových príhod. Pravidelná konzumácia cesnaku znižuje riziko vzniku nádorových ochorení a predstavuje účinnú prírodnú prevenciu onkologických ochorení.

Cesnak je najlepší a najúčinnejší v surovom stave.

Tak, ako v prípade väčšiny prírodných produktov. V surovom stave obsahuje najväčšie množstvo živých aktívnych látok a uchováva si maximálne množstvo svojich vlastností. Surový cesnak je skutočný prírodný liek. Nie každý si k nemu našiel cestu. Cesnak má svojich verných milovníkov, ktorí nedajú na cesnak jednoducho dopustiť. Získal si ich chute i dôveru. Táto skupina môže hovoriť o šťastí. V cesnaku získali dôležitého spojenca v boji s chorobami.

Strom Zdravia 2