Víno a naše zdravie

Víno je krásny a ušľachtilý nápoj.

Má dlhú a bohatú históriu. Má úspešnú prítomnosť. A určite i skvelú budúcnosť !

Víno je skutočným darom prírody.

Slovami básnika. Víno má svoju poéziu. Jeho otcom je Slnko a matkou Zem. Víno má svoj rodokmeň. Má svoj pôvod a nesie rukopis krajiny, v ktorej sa urodilo. Nesie v sebe rukopis vinára.

Každé víno má svoju neopakovateľnú vôňu, chuť a farbu.

Tieto dary mu venovala Zem a Slnko a pracovité ruky vinára. Víno je vzácny nápoj. Víno nikdy nie je všedný nápoj. My ľudia s ním spájame príjemné chvíle a nevšedné zážitky. Svet má veľa veľkých i menších vinárskych oblastí, v ktorých vzniká víno vysokej a nevšednej kvality. Každá oblasť vyniká svojou osobitou kvalitou a charakterom. Je to odrazom pôdy a klímy, na ktorej víno dozrievalo. S vínom je spojená história krajiny, z ktorej víno pochádza.

Konzumácia vína je naozajstná kultúra.

Každé víno má svoj pôvod, hodnotu a vlastné čaro. Má svoju myšlienku a poéziu. Víno je nápoj pre skutočných ľudí. Nie je to nápoj pre samotárov. Jeho pitie si vyžaduje spoločnosť. Príjemnú a  pokojnú atmosféru.

Víno je citlivé na zaobchádzanie.

Jeho skladovanie, podávanie a pitie si vyžaduje pozornosť i trochu námahy. Tá sa nám desaťnásobne vráti. V podobe nevšedného gurmánskeho zážitku spojeného s príjemnými chvíľami v spoločnosti príjemných ľudí.

Víno je nápoj, ktorý má blahodárny účinok na naše zdravie.

Správne a striedme pitie kvalitného vína, spolu s  kvalitným jedlom je cesta k zdraviu. Nemusíme sa vínu vyhýbať, pokiaľ vieme ako ho správne a rozumne piť.

Nevyhýbajme sa vínu, pokiaľ si ho dokážeme vážiť a oceniť jeho kvality.

Patrím medzi milovníkov vína a mal som možnosť sa zoznámiť s mnohými skvelými vínami. Učarovala mi ich farba, chuť i vôňa. Prečítal som veľa kníh o víne. Dozvedel som sa veľa zaujímavých informácií. Pochopil  som dlhú a bohatú históriu. Zoznámil som sa s technológiou výroby i skladovania. Naučil som sa rozoznávať rôzne druhy vína.

Náuka o víne je veda s dlhou a bohatou históriou.

Prelína sa s kultúrou. Pitie vína bolo vždy jedným zo znakov kultúry. Dozvedel som sa dôležité fakty o pozitívnych účinkoch vína na zdravie človeka. Nepasujem sa za znalca vína. Skôr za jeho obdivovateľa. Mám radosť z toho, že som mohol vniknúť do tajov a zákutí tohto úžasného sveta. Víno je zdravý nápoj. Pre toho, kto pozná jeho hodnotu. Pre toho sa pitie vína stane naozajstným kultúrnym a gurmánskym zážitkom. Potvrdia to všetci odborníci na zdravú výživu. Pristupujme k tomuto nápoju s úctou a obdivom. Pime ho s láskou a potešením.

Strom Zdravia 2