Liečivé účinky škorice

Škorica disponuje neopakovateľnou chuťou a originálnou vôňou.

To potvrdí každý, kto sa s ňou stretol. Škorica je orientálne korenie. Pochádza z dnešnej Srí Lanky, predtým Cejlónu. Do Európy ju priniesli Benátčania. Tí objavovali pre Európu nové orientálne chute. Škorica preto nemohla ujsť ich pozornosti.. Škorica disponuje skvelými liečivými účinkami ! Znižuje hladinu tukov v krvi a dodáva cievam silu a pružnosť. Tým má významný ochranný účinok na vznik srdcovocievnych ochorení. Ochranný vplyv škorice na ľudský organizmus potvrdili mnohé renomované odborné štúdie. Teda nielen originálna chuť, ale i zdravotný potenciál kladie toto voňavé korenie na stravovací piedestál.

Výnimočná kombinácia škorice a medu.

Tieto dva elementy sa stretli. Kombinácia škorice a medu sa ukázala ako výnimočné spojenie dvoch liečivých elixírov. Táto kombinácia je významný prírodný prostriedok na posilňovanie imunity. Chráni ľudské telo pre vplyvom patogénnych vírusov a baktérií. Zlepšuje celkovú obranyschopnosť a pomáha pri nachladnutiach, chrípke, či bakteriálnych respiračných ochoreniach. Kombinácia škorice a medu sa s úspechom používa pri liečbe chronických ochorení kostí a kĺbov. Svoje využitie našla i v liečba viacerých chronických kožných ochorení i akútnych kožných infekcií. Čaj pripravený z medu a škorice sa v niektorých krajinách považuje za prostriedok na dlhovekosť. Škorica má jednoducho svoju liečebnú silu a potenciál. Mnohé overenú liečebnú účinky tohto korenia pôsobia blahodárne na ľudský organizmus.

Škorica si nás získa chuťou a kulinárskym potenciálom.

Jej zvláštna chuť dodáva kuchyni a varenia typický esprit. Nielen počas Vianoc, kedy je spotreba škorice zvyčajne rastie, ale počas celého roka. Škorica sa skvele kombinuje s inými potravinami. S jablkami, hruškami, či s čokoládou. Pridáva sa do koláčov, zmrzliny i dezertov. Mnohí milovníci vareného vína si nevedia svoj obľúbený nápoj predstaviť bez typickej vône a chuti prítomnej škorice. Často ju nachádzame v čínskej, indickej, alebo arabskej kuchyni. Svoj orientálny pôvod nezaprie..

Strom Zdravia 2