Jeseň melancholická

Jeseň je krásne, pokojné a zaujímavé ročné obdobie.

Napriek tomu, že ju väčšina ľudí neobľubuje a nepovažuje za práve najkrajšie ročné obdobie. Dovolíme si razantne polemizovať s týmto názorom. Jeseň má svoje neopakovateľné čaro a nenapodobiteľnú atmosféru. Slnka je menej a dni sú kratšie. Prichádzajú prvé chladné a mrazivé dni. Príroda sa mení. Dostáva nový, jesenný šat a žiari pestrými farbami.

Príroda akoby nám chcela nádhernými a pestrými farbami nechať zabudnúť na prichádzajúce chladné a mrazivé dni.

Naozaj sa jej to i výnimočne darí.  Každý, kto v jesenných dňoch chodí do prírody býva právom očarený úžasnými farbami a pokojnou atmosférou jesenných dní. Príroda sa na jeseň predvedie v celej svojej kráse a najkrajších farbách. Je to zážitok. Jesenná nálada sa prispôsobuje jesennému počasiu za našimi oknami. Toto obdobie má svoju nádhernú a neopakovateľnú poéziu. Skúsme je naplno vychutnať a dokonale precítiť. Jeseň nie je čas na depresiu ani pochmúrne nálady ! Mnohí to hovoria a tak i prežívajú. Chyba ! Pripravujú sa o krásny a hodnotný zážitok z tohto krásneho ročného obdobia. Zamerajme sa vždy na pozitíva. Nie je ich málo.

Ani počas jesene nezabúdajme na dostatok pohybu a telesnej aktivity.

Dlhé jesenné túry sú ozajstným zážitkom. Zlepšujú kondíciu a posilňujú prirodzené obranné sily organizmu. Pravidelný a výdatný pohyb na čerstvom vzduchu v prírode posilňuje imunitný systém a dodáva telu silu a energiu. Príroda nám v tomto období poskytuje veľa príležitostí na príjemnú pohybovú aktivitu. Priaznivo ovplyvňuje naše telesné i duševné funkcie. Je to najlepšia prevencia pred vznikom jesenných depresií.

Dlhé jesenné večery nám poskytujú dostatok priestoru na čítanie hodnotných kníh.

Dobrá a kvalitná kniha dokáže spríjemniť dlhý jesenný večer a priniesť povzbudenie ducha a pozitívne myšlienky. Dokáže povzbudiť predstavivosť a priniesť zaujímavé inšpirácie. Kniha a jeseň patria prirodzene spolu. Čítanie vyžaduje pokoj a pohodu. Jeseň ich určite ponúka. Tvorivá sústredená činnosť mysle povzbudzuje telo i ducha. Nálada stúpa. Myseľ sa vyjasňuje. Nabíja sa pozitívnym nábojom. Jeseň je nádherné ročné obdobie. Stojí za to, naplno si ju vychutnať.

 

Strom Zdravia 2