Domáca posilňovňa

Má to veľa výhod !

Domáca posilňovňa šetrí drahocenný čas i energiu. Vyhneme sa ceste do vzdialeného fitnescentra a nemusíme brať ohľad na otvárací čas, ani  momentálnu vyťaženosť fitnescentra. Jednoducho sme králi ! Ideme cvičiť, kedy máme čas a chuť. Nie sme nikým a ničím obmedzovaní. Mnohí z nás majú radi pokoj a diskrétnosť. Neznášajú zvedavé pohľady okolia, ani čakanie na uvoľnenie trenažéra. Posilňovňa je plná hlučných a zvedavých ľudí. Pre niektorých miesto na diskusné kluby, alebo na predvádzanie najnovších modelov športového oblečenia.

Domáca posilňovňa je pohodlným riešením.

Stále viac domov skrýva vo svojich útrobách priestor, určený na cvičenie. Tento trend potvrdzujú architekti a stavitelia. Často sú konfrontovaní s požiadavkou stavebníka na zakomponovanie priestorov pre domácu posilovňu. Niekedy stačí i malý priestor, minimálne investície a malá domáca posilovňa je na svete. Tí náročnejší potrebujú väčší komfort a tomu zodpovedajúci priestor.

Domáca posilňovňa len málokedy a výnimočne môže dosiahnuť parametre fitnescentra.

Tieto parametre sú predsa len dané veľkosťou priestoru a rôznorodosťou trenažérov. Len málo individuálnych stavebníkov môže disponovať potrebnými kapacitami. Samozrejme, existujú výnimky..  Ale zostaňme pri zemi a držme sa reality.

Posilovňa by mala mať svoju samostatnú miestnosť.

Táto alternatíva je ideálna. Veľkosť by mala zodpovedať reálnym potrebám obyvateľov a ich možnostiam. Záleží, koľko ľudí a ako často budú cvičiť. Dôležité je dobré vetranie a prístup čerstvého vzduchu. Niekedy je možnosť prepojiť domácu posilňovňu napríklad s vonkajšou terasou. To vytvára možnosť v dobrom počasí presunúť trenažéry o niekoľko metrov ďalej a cvičiť na čerstvom jarnom vzduchu.. To je výborná alternatíva. Na podlahu je vhodné najlepšie položiť špeciálnu gumu. Poprípade hrubší koberec,dlažbu, laminát , alebo parkety. Dôležité je, aby sa dala podlaha ľahko a pohodlne udržovať. Z technických i hygienických dôvodov.

Pokiaľ nemá dom dostatok priestoru pre vyčlenenie samostatnej miestnosti, k dispozícii sú skromnejšie riešenia.

Niektoré trenažéry a stepre sa dajú umiestniť do spálne, alebo dokonca do obývačky rovno pred televízor. Domáca posilovňa vyžaduje, aby bola na dosah kúpeľňa. Pre tých náročnejších napríklad i masážna vaňa, alebo vírivka. Možností je dnes veľa. Záleží na prioritách a na možnostiach peňaženky.

Strom Zdravia 2