Zdravý smiech

Smiech je prejavom tých najlepších ľudských emócií.

Smiech je dar nášmu okoliu. Tento dar nič nestojí. Smiech je overeným a spoľahlivým nástrojom na odbúravanie stresu, hnevu a všetkých ostatných negatívnych emócií. Smiech nie je len prejavom pozitívnej emócie, ale i elixír nášho zdravia.

Zaujímavé je, že čím sme starší, tým menej sa smejeme.

Veľmi zaujímavé poznanie. Najviac sa smejú malé deti. Skoro stále. Buď sa smejú, alebo plačú. Odborníci zistili, že malé dieťa sa zasmeje až päťstokrát za deň. Ako sme konštatovali, pribúdajúcim vekom táto pozitívna frekvencia klesá. Priemerný dospelý človek sa zasmeje tak pätnásťkrát za deň. Prudko klesajúca tendencia.. Starí ľudia sa nesmejú skoro vôbec. Ďalšie smutné konštatovanie. Dalo by sa skoro povedať, že naše starnutie je priamoúmerné klesajúcej frekvencii nášho smiechu.

Smiech má dôležitú funkciu v našom živote !

Smiech jednoducho zlepšuje náš život. Naozaj účinne odbúrava hnev, stres i frustráciu. Pôsobí priamo antidepresívne a antiúzkostne. Ovplyvňuje prah vnímania bolesti. Zlepšuje náladu a uvoľňuje pozitívne emócie. Smiech je skrátka zázrak. Rýchly, pohodlný a ľahko dostupný. Smiech otvára dvere. Otvára a zlepšuje komunikáciu. Zlepšuje spoločenskú klímu. Vnáša do komunikácie pokoj a uvoľnenie. Smiech uvoľňuje svaly na tvári a svaly na celom tele. Údajne viac ako osemdesiat svalov.. Smiech zlepšuje zdravie i kondíciu.

Smiať sa môžeme koľko len chceme.

Je to na nás samých. Nepoznáme obmedzenia, ani hranice. Tie si stanovuje každý sám. Individuálne a dobrovoľne. Smiech je korením dobrej zábavy a radosti zo života. Život si treba vážiť a robiť si ho príjemným a hodnotným. Smiech je účinný prostriedok k dosiahnutiu tejto méty. Platí, viac smiechu, menej stresu. Viac smiechu, viac radosti. Viac smiechu, viac zdravia.

Strom Zdravia 2