Jarné prebudenie

Koniec zimy nie je iba prebúdzanie prírody.

Aj ľudský organizmus sa prebúdza k novému životu. Prichádza nová energia. Koniec zimy znamená i prebúdzanie ľudského organizmu. Prichádzajú stále silnejšie svetelné podnety, ktoré prebúdzajú telo i ducha. Povzbudzujú metabolizmus a látkovú premenu. Prebúdzajú dušu i myseľ človeka.

Prebudené telo a čerstvá svieža myseľ sú prejavmi nastupujúcej jari.

S nástupom jari sa začína prejavovať i jarná únava. Pohyb a pestrá strava bohatá na vitamíny a minerály je účinnou prevenciou pred vznikom jarnej únavy. Jarná únava vzniká ako reakcia na teplotné a tlakové výkyvy, ktoré prichádzajú spolu s nastupujúcou jarou. Prejavuje sa pocitom únavy, bolesťami hlavy, malátnosťou a nesústredenosťou. Sprievodným javom jarnej únavy je zvýšená náchylnosť na infekcie.

Základným krokom na úspešné zvládnutie jarnej únavy je pohyb na čerstvom vzduchu.

Kyslík robí zázraky. Pohyb na čerstvom vzduchu hodinu denne pôsobí ako skutočný elixír. Ak sa spojí s pravidelným sprchovaním studenou vodou a postupným otužovaním, tak výsledky nenechajú na seba dlho čakať. Jarná očistná kúra je ako jarné upratovanie. Staré bunky sú nahrádzané novými. Zvýšený prísun tekutín a samozrejme zdravá a pestrá strava, plná vitamínov a minerálov. Základ jarnej očisty. Ovocie a zelenina zvyšujú obranyschopnosť organizmu. Posilňujú imunitu a chránia pred vznikom jarnej únavy a jarných depresií.

Jar je čas obnovy a čas nového života.

Platí to pre telo, dušu i myseľ človeka. Jar je čas nových cieľov a motivácií. Jar je čas nových citov a emócií. Rodí sa nový život, príroda žiari farbami a vôňami. Jar je časom optimizmu a radosti zo života. Zimný spánok sa končí. Začína čas aktivity. Jar je spojená s príchodom novej energie. Vnímajme a prežívajme každú jar s radosťou, optimizmom a pozitívnym očakávaním. Tak ako sa príroda prebúdza do nového života, tak i ľudské telo a myseľ nasledujú tento prirodzený proces. Jar je obdobie nových nádejí a cieľov. Príroda je najlepším príkladom a učiteľom. Nevyčerpateľný zdroj príkladov a inšpirácií.

Strom Zdravia 2