Prechádzka za zdravím a pokojom

Pravidelná príjemná prechádzka je cesta k vnútornému pokoju a zdraviu.

Spoľahlivý balzam pre dušu i telo. Po namáhavom a turbulentnom dni a ťažkom a vyčerpávajúcom týždni je prechádzka najprirodzenejším liekom na upokojenie organizmu. Človek potrebuje ticho a pohyb. Dve základné ingrediencie spokojného a vyrovnaného života.

Nájdime si čas a priestor na pravidelnú zdravotnú prechádzku !

Najlepšie v lese a prírode. S partnerom, so psíkom, alebo úplne sám. Mnohé renomované vedecké štúdie dokázali pozitívny vplyv prechádzky pre náš život. Naše skúsenosti len potvrdzujú prínos a pozitívne pôsobenie. Naše vlastné skúsenosti sú vždy najdôležitejšie. Najlepšie nás presvedčia o platnosti každého pravidla. Pomôžeme telu i duši.

Pravidelná prechádzka upokojí našu myseľ a uvoľní nahromadené napätie.

Prídeme na iné myšlienky a zabudneme na problémy a konflikty. Prechádzka je to, akoby sme prešli filtrom. Neodfiltruje všetko, ale odfiltruje podstatnú časť myšlienkového a emotívneho balastu. Toho je dnes neuveriteľne veľa. Ľudia stále niečo riešia. Reálne problémy i osobné a pracovné dilemy. Často neúčelne a zbytočne. Často prehnane a preexponovane. Výsledkom je strach, napätie a neistota. Nič príjemné. Mnohí ľudia hľadajú východisko v zábave, či alkohole. Zbytočne. Pritom práve prechádzka je tým najľahším, najdostupnejším a najlacnejším riešením. Človek potrebuje byť sám, alebo len s blízkym človekom. Potrebuje pocit dôvery a pochopenia. Niekedy to môže začať práve prechádzkou.

Prechádzka pomáha telu a utužuje zdravie.

Prináša nám pohyb a prirodzenú aktivitu. Pomáha spalovať prebytočné kalórie. Posilní telo i ducha. Zlepšuje hybnosť svalov a posilňuje naše kosti. Prechádzka zlepšuje našu telesnú kondíciu i fyzickú výkonnosť. Pohyb je najlepšou prevenciou pre mnohými chorobami. Pred rakovinou i srdcovocievnymi chorobami. Hlava sa očistí a myslenie sa zlepší. Pozitívny vplyv na mozgové funkcie nás príjemne prekvapí. Myslenie sa zlepší a zrýchli a čo je hlavné, naštartuje viac pozitívnych myšlienok a dobrých nápadov.

Pravidelná prechádzka je výborný a účinný prostriedok pre našu imunitu.

Posilňuje imunitný systém a zlepšuje našu obranyschopnosť voči infekčným a sezónnym chorobám. Pohyb, zdravý vzduch, otužovanie a pozitívne myslenie sú spoľahlivé a prirodzené prostriedky na posilňovanie a udržovanie imunity. Predovšetkým v chrípkovej sezóne, ale nielen vtedy. Imunita chráni človeka pred ochorením a nepriaznivými zdravotnými následkami. Ľudia potrebujú dobrú a silnú imunitu. Dnes viac, ako kedykoľvek predtým. Potrebujú odolávať chorobám, vonkajším a vnútorným tlakom.

Strom Zdravia 2