Helioterapia

Slnko je dobrý, spoľahlivý a osvedčený lekár. Vedeli to už naši predkovia.

Poznali liečivú silu slnka a jeho lúčov. Poznali pozitívne účinky slnečných lúčov pri mnohých ochoreniach. Vedeli, že slnko pomáha a lieči. Na tento fakt nezabúda ani dnešná medicína. Nazýva sa to helioterapia. Helioterapia je tradičná liečebná metóda. Jej podstatou je liečba slnečnými lúčmi, teda liečba svetlom.

Slnko nám dodáva nielen svetlo, ale i liečivú silu.

Svetlo zo slnka prijíma človek cez pokožku a oči. Svetlo sa premieňa na energiu, ktorá prúdi do organizmu, cez nervovú vlákna až do mozgu. Tento proces spúšťa rôzne reakcie a procesy v organizme, ktoré vytvárajú liečivý účinok. Ľudské telo prirodzene potrebuje dostatok slnečného žiarenia. Pre správne fungovanie mnohých fyziologických procesov v organizme.

Helioterapia je zaujímavá liečebná metóda.

Poznáme mnohé pozitívne účinky tejto terapie. Helioterapia pozitívne ovplyvňuje metabolizmus. Predovšetkým metabolizmus cukrov a tukov, pomáha diabetikom. Pozitívne ovplyvňuje vysoký krvný tlak a pomáha srdcu a cievam. Veľmi pomáha pri mnohých chronických  kožných ochoreniach. Vyzdvihuje sa pozitívny vplyv helioterapie pri mnohých infekčných ochoreniach. Slnko a jeho lúče majú svoj prirodzený bakteriostatický a baktericídny účinok. Slnko a jeho lúče majú protizápalovú účinky a stimulujú imunitný systém. Umožňujú nášmu organizmu vytvárať potrebný vitamín D. Tým pomáhajú tvorbe kostného tkaniva. Vitamín D potrebujeme pre kosti i zuby.

Slnko pomáha, lieči a prináša radosť.

Pobyt na slnku pomáha. Nášmu telu i našej duši. Pobyt na slnku je spojený väčšinou s letom, prázdninami  a dovolenkou. Získavame pocit tepla, energie a radosti. Dodáva nám energiu a znižuje stres a napätie. Pomáha pri strese a rôznych depresiách. Slnko je zdroj pozitívnej energie. Samozrejme, nič netreba preháňať ! Príliš veľa slnka môže spôsobiť i zdravotné problémy. Takže platí staré dobré pravidlo. Všetko s mierou ! Ide hlavne o zdravie, nie o kozmetické efekty.

Strom Zdravia 2