Letné potešenie

Leto je čas oddychu, tepla a dlhých večerov.

Leto je čas prázdnin a romantických dovoleniek. Leto je ročné obdobie, na ktoré sa asi najviac tešíme. Obdobie, ktoré túžobne očakávame. Leto je obdobie oddychu a dovoleniek. Pre deti obdobie prázdnin a leňošenia. Leto láka ľudí k vode a do prírody. Má však i svoje sprievodné stránky, na ktoré treba pamätať. Je to čas veľkých horúčav a sucha. Pohyb pri mori, alebo pri jazerách prináša veľa radosti a pozitívnych zážitkov. Vysoká vonkajšia teplota spojená s nedostatočným prísunom  tekutín môže byť zdrojom zdravotných ťažkostí.

Leto je obdobie, kedy treba zvláštnu a dôslednú pozornosť venovať pitnému režimu.

Dostatočný príjem tekutín je základnou formou prevencie pred vznikom zdravotných problémov. Ani prehnane dlhý pobyt na otvorenom slnku, predovšetkým počas obeda a popoludní nie je najlepšia cesta ako sa vyhýbať zdravotným problémom. Ľahké, vzdušné a pohodlné oblečenie spolu s pokrývkou hlavy a s dostatočným príjmom vody sú spoľahlivým prostriedkom na pokojné prežitie letných mesiacov.

Slnko je pre život na Zemi nenahraditeľné, ale prináša i riziká.

Slnečné svetlo je pre ľudský organizmus nenahraditeľné, ale priveľa Slnka môže škodiť. Môže škodiť srdcu, žilám, ale hlavne pokožke. Zhubný účinok slnečných lúčov pri vzniku rakoviny kože je známy a potvrdený. Ani spálená koža po prehnanom a nepremyslenom opaľovaní nie je práve najpríjemnejší darček.

Leto a slnko prinášajú radosť a osvieženie tela i ducha.

Počas leta zvykneme akosi zabúdať na celoročné stresy a napätia. Zameriavame sa viac na dovolenkové plány. Hľadáme vhodné oddychové destinácie. Snažíme sa zabudnúť na osobné a pracovné problémy. Dni sú dlhé a noci krátke. Čas ako stvorený na romantické večery a dlhé rozhovory pri zapadajúcom slnku a zvuku morských vĺn. Leto je obdobie, ktoré by mal každý využiť na oddych a načerpanie nových síl. Na dobytie bateriek a načerpanie novej energie. Leto a oddych otvárajú priestor novým nápadom a inšpiráciám. Pokoj, voľný čas a relaxácia sú vhodnou pôdou pre tvorivé myšlienky a nápady. Leto je obdobím, kedy máme viac času na komunikáciu s blízkymi a priateľmi. Využívajme túto príležitosť, ktorú dáva letné obdobie. Pokojná komunikácie a trpezlivé počúvanie sú najúčinnejšou prevenciou pre konfliktami a nedorozumením. Využívajme pokojný letný čas, aby sme sa dozvedeli viac o ľuďoch okolo nás a ich každodennom živote.

Spoločné plány na leto sú dôležitým spojovacím motívom rodiny.

Spoločná príprava a spoločné plány sú vždy pozitívnym a zjednocujúcim momentom. Pozitívne očakávania a radosť z vydarenej dovolenky sú čerešňou na koláči. Pokoj, pohoda a vnútorná spokojnosť spojená so slnkom, dostatkom tekutín a vhodnou stravou sú tie pravé letné potešenia. Letná dovolenka a oddych sú účinnou a overenou formou prevencie proti stresu.

Strom Zdravia 2