Finančná rezerva

Finančná rezerva je dnes absolútne nevyhnutná.

Nepoznáme budúcnosť. Nevieme, čo bude o mesiac, alebo o rok. Prežívame zložité, neisté a turbulentné časy. Mnohí môžu stratiť prácu. Nastanú veľké problémy so splácaním záväzkov a úverov. Mnohí budú mať problém pokrývať svoje každodenné náklady a životné potreby. Nehovoríme o žiadnom katastrofickom scenári. Hovoríme o bežnom živote. Aká je realita? Ľudia žijú na doraz. Nešetria. Nemajú a nevytvárajú žiadne finančné rezervy. Je to pochod na lane bez záchrannej siete. Nerozmýšľajú, ani nepredvídajú. Vyhýbajú sa zodpovednosti. Negujú realitu.

Každý človek môže prísť o zdravie.

Hocikedy. V každej chvíli. Nebude môcť pracovať a zostane bez príjmu. Spoliehať sa na štát a sociálne dávky je viac naivnosť ako reálna stratégia. Štát je zadĺžený. Sociálne odkázaných bude pribúdať a peňazí naopak ubúdať. Žiadna ružová perspektíva. Potrebujeme rozumne a cieľavedomo šetriť. Potrebujeme si vytvárať dostatočné finančné rezervy. To je rozumné konanie a zodpovedná stratégia. Pomôže nám prekonať problémy a preklenúť ťažké obdobie.

Finančné rezervy treba vytvárať práve vtedy, keď to reálne možné.

V období pokoja a dostatku. V období zdravia a mladosti. V čase vysokej pracovnej výkonnosti a solídnych príjmov. Myslime na budúcnosť. Zvážme, kam dávame peniaze. Každý má svoje osobné finančné nastavenie. Nastavenie toho, koľko peňazí potrebuje. Každý má iný postoj k peniazom. Jedno je spoločné. Často plytváme. Míňame drahocenné prostriedky na to, čo reálne vôbec nepotrebujeme. Podliehame reklame. Porovnávame sa s okolím. Peniaze sa strácajú. Na konci mesiaca nezostáva nič. Na konci roka účet blízko nuly.. K tomu splátky úverov a leasingov. Ideme do mínusu. Žiadne finančné rezervy. Nezávideniahodná situácia. Predstavme si scenár, že raz stúpnu ceny energie, benzínu, alebo potravín. Základné životné potreby. Pričom už dnes žijeme na doraz. Auto sa pokazilo, nutná oprava. Nečakané výdavky. Denne dochádzam do práce.. To je malér.

Finančné rezervy sú prevenciou pred vznikom stresových a záťažových situácií.

Finančné rezervy budú postupne základným predpokladom prežitia. Život na doraz bude stále ťažší a komplikovanejší. Život v dlhoch bude zložitejší. Zoberie ľuďom zdravie i radosť zo života. Najvyšší čas myslieť na vytvorenie finančnej rezervy. Vytváranie dostatočnej finančnej rezervy je stále spoľahlivý a bezpečný recept.

Strom Zdravia 2