Ako získať odvahu

V živote potrebujeme odvahu.

Jedno slovenské príslovie hovorí. Odvážnemu šťastie praje ! Pravdivé a trefné. Mnohým múdrym a schopným ľuďom chýba odvaha. Pochybujú o sebe. Neveria si. Boja sa zlyhania a odmietnutia. Prípadne nepochopeniu a posmechu okolia. Je to škoda. Strácajú čas i príležitosti.

Kto sa o nič nepokúsi, ten nič nezíska !

Odvaha je dôležitá a nenahraditeľná. V podnikaní i v osobnom živote. Koľko mužov má strach osloviť ženu svojho života.. A pritom, ona možno čaká práve na to. Keď sa nedočká, nájde sa niekto, kto prejaví viac odvahy a guráže. Ďalšia životná príležitosť je preč. Prekonajme strach a predsudky. Na druhej strane stojí taký človek ako sme my. Nemá o nič viac odvah..

Odvážny človek ľahšie dosiahne svoje ciele.

Odvaha je základným predpokladom smelých a ambicióznych rozhodnutí. Odvaha otvára dvere k šanciam a príležitostiam. Strach z komunikácie. Strach z rozhodovania. Strach z činov. To všetko sprevádza slabých a nerozhodných ľudí. Hľadajú výhovorky. Boja sa urobiť potrebné kroky. Odvaha dáva človeku krídla a prináša lepší pocit. Zvýši náš rešpekt a všeobecnú akceptáciu. Odvaha a sebadôvera nás posúvajú dopredu.

Strom Zdravia 2