Priestor na život

Zbavme sa všetkého, čo nepotrebujeme.

Komplikuje to život a odpútava pozornosť. Zbaviť sa všetkého haraburdia vo svojom okolí znamená, zbaviť sa všetkých zbytočností, ktoré nám zaťažujú život. Doprajme duši pokoj. Keď sa nám podarí zbaviť zbytočných vecí, vytvorí sa priestor pre nové. Vyčistíme si hlavu. Jednoducho povedané . Vymeňme staré za nové. Vytvoríme si znovu voľný priestor. V hlave, v živote i v šatníku.

Vymeňme všetko zbytočné a nepotrebné za užitočné a potrebné.

Neváhajme a nešpekulujme. Konajme ! Začnime šatstvom. Zbavme sa starého šatstva, ktoré nepoužívame. Prestaňme sa zaoberať myšlienkou, či ho treba ďalej skladovať, či nie. Netreba. Zaťažuje to. Zbavme sa ho čo najrýchlejšie. Pokračujme s ľuďmi. Analyzujme vzťahy. Ktoré sú správne a hodnotné ? A ktoré sú len formálne a poriadne únavné. Urobme poriadok. Ukončime nezmyselné vzťahy. Získame čas a priestor. Priestor pre nových ľudí. Pre nové vzťahy. Čas je jeden. Nedá sa natiahnuť. Platí to predovšetkým vtedy, keď necítime spokojnosť s doterajším vývojom. Hlavne vtedy, keď cítime potrebu zmeny.

Zbavme sa zbytočných vecí a nepotrebných statkov.

Napríklad nehnuteľností, ktoré nevyužívame. Ich údržba a financovanie predstavujú poriadnu záťaž. Nie je dobré sa príliš fixovať na materiálne statky. Zaberie nám to kvantum času a energie. Tá nám bude chýbať. Údržba nehnuteľností je namáhavá činnosť. Náklady, náklady a náklady. Opravy vodovodných kohútikov, radiátorov a účasť na nekonečných a impotentných stretnutiach vlastníkov. A zisk ? Často otázny. Poznám ľudí, ktorí si nakúpili nehnuteľnosti. S úmyslom zarobiť. Prišla kríza, padli ceny, byty a domy im zostali na krku. Zostali náklady a starosti. A plánované zisky? Holub na streche.. Aby bol človek šťastný a úspešný, potrebuje pokoj v duši. Slobodu Potrebuje priestor a čistú hlavu. Uvoľnime si preto svoj životný priestor. Získame čas, energiu i nové možnosti.

Strom Zdravia 2