Reklama okolo nás

Reklama sa stala symbolom moderného života.

Reklama je fenomén, ktorý charakterizuje našu dobu. Reklama je prakticky všade. Deti sprevádza od narodenia. Všetci sme objektami cielenej reklamy. Reklama získava na sile a agresivite. Realizuje sa rôznymi spôsobmi. Otvorenými i skrytými.

Reklama je rozhodujúci nástroj obchodu.

Reklamný priemysel sa nechce uspokojiť s tým, čo dnes máme. Reklamný priemysel nás nenechá na pokoji. Ani nemôže. Bombarduje nás dňom i nocou. Reklamy sú všade. V televízii, rádiách, novinách i časopisoch. Na uliciach, na cestách a verejných prostriedkoch. Internet sa stal magickým reklamným médiom. Reklama nám ukazuje krásnych, úspešných a usmiatych ľudí v nových oblekoch, luxusných autách, s najnovšími telefónmi v rukách. Reklama určuje módu i trendy.

Reklama ovplyvňuje ľudskú myseľ, emócie i túžby.

Doslova určuje smer života. Núti nás neustále porovnávať. Porovnávať, čo reálne máme s tým, čo nám reklama ponúka. Zrazu všetko, čo máme je zastaralé a nemoderné. Reklama sa nás snaží dostať tam, kam chce a potrebuje.

Pozor ! Úlohou reklamy je vzbudzovať v ľuďoch nespokojnosť s tým, čo majú.

Chce vytvoriť potrebu a túžbu vlastniť predmetný tovar. Nutkavú túžbu, ktorá sa premení na potrebu. Hoci v skutočnosti žiadnou reálnou potrebou nie je. Nebezpečná hra. Hlavne pre slabé typy ľudí. Rýchlo a ľahko podliehajú reklame. Chcú sa podobať idolom na reklamných pútačoch. Treba len maličkosť. Peniaze. Žiadny problém, za rohom je banka. Poskytne rýchly úver. Nad percentami sa už tak nerozmýšľa.. Túžba je silnejšia. Nakoniec, údajne nás odpustia prvú splátku..  Mnohí ľudia sa stanú obeťami pokušení. Nedokážu odolať. Každý má svoje slabé stránky. Niekto motorky, niekto luxusné kravaty.. Ľudia strácajú kontrolu nad svojimi peniazmi. Reklama má navrch. Problémy sa začínajú. Reklama je zdatný súper. Má silných spojencov. Ľudské slabosti.

Každý z nás má zbrane, ktorými dokáže čeliť reklame.

Na prvom mieste je to vnútorná spokojnosť. Spokojnosť s tým, čo máme. Dôležitou zbraňou v našich rukách je poznanie skutočných potrieb. Našich potrieb a nie potrieb ľudí na reklamách.

Kapitalizmus a reklama patria k sebe.

To je holý fakt a objektívna realita. Jedinou cestou je vedieť reklame efektívne a úspešne odolať. Naučiť sa s reklamou žiť a nie jej slúžiť. Reklama je tu pre nás, nie my pre reklamu. Buďme slobodnými subjektami a nie pasívnymi objektami. My rozhodujeme. Reklama potrebuje zákazníkov. Čím viac, tým lepšie. Udržujme si odstup a zdravý rozum. Rozmýšľajme. Držme na uzde naše túžby a potreby. Majme v hlave jasno. Pokojná myseľ nás môže ochrániť.

Strom Zdravia 2