Naše skutočné potreby

Na prvý pohľad jednoduchá otázka !

Neverili by sme, ako málo ľudí pozná svoje reálne potreby. Väčšina ľudí sa nezameriava na naplnenie svojich skutočných potrieb. Robia iné. Porovnávajú sa s okolím. Nechajú sa manipulovať reklamou. Zameriavajú sa na veci a potreby, ktoré vôbec nepotrebujú.

Nechajú si vnútiť imaginárne potreby svojím okolím a reklamou.

Kupujú veci, ktoré vôbec nepotrebujú. Berú si úvery na získavanie statkov, ktoré im nebudú na nič. Zadlžujú sa na celé roky a strácajú tak ekonomickú slobodu. Robia na bankárov a banky. Je to nebezpečná forma autodeštrukcie. Život a rozum sa vymyká spod kontroly. Stavajú obrovské domy, pričom reálne bývajú v dvoch izbách. Kupujú drahé autá s luxusnou výbavou. Auto vytiahnu raz do týždňa z garáže. Platia splátky a platia poistky. Chodia na garančné kontroly, platia cestné dane a diaľničné známky. A platia a platia a platia.. Skúsili sme niekedy spočítať, koľko nás za 5-6 rokov stála táto hračka.. Sú ľudia, ktorí menia autá každé 2-3 roky. Stále nový model. A stále platia. Automobilky a banky zarábajú. A dotyčný maká a platí.

Uspokojovanie nereálnych a zbytočných potrieb je desivá špirála.

Nemá konca. Jedine samotný človek môže s tým skoncovať. V dnešných časoch sa objavila nová závislosť. Závislosť na nakupovaní. Postihnutí jedinci trávia mnoho času behaním po nákupných centrách. Utratia všetko, čo majú. Ak už nemajú, berú úvery. Zadlžujú sa. Počul som o ženách, ktoré majú v šatníku 200 párov topánok, alebo 200 kostýmov. Ozaj, koľko dní má jeden rok ? Nemá to žiadne rozumné ani logické vysvetlenie. Ľudia, ktorí nepoznajú svoje potreby kupujú a zhromažďujú to, čo reálne vôbec nepotrebujú, ani reálne nemôžu užiť. Neriadia sa svojimi potrebami. Riadia sa reklamou. Porovnávajú sa s ľuďmi vo svojom okolí. Skrine sa im plnia tovarom. Dlhy narastajú. Obchodníci bohatnú. Banky získavajú nové obete.

Poznať svoje skutočné potreby je veľkým životným víťazstvom.

Je to skvelý a zaručený recept na pokojný a prosperujúci život. Ľudia, ktorí poznajú svoje potreby žijú plnohodnotný a kvalitný život. Vždy majú to, čo skutočne potrebujú.Vážia si svoje veci. Poznajú ich hodnotu a zmysel. Nehromadia to, čo nepotrebujú. Vážia si svoj čas a energiu. Vážia si samých seba.

Strom Zdravia 2