Chybám sa nevyhneme

Robiť chyby je úplne normálne.

Nikto nie je neomylný. Každý, kto niečo robí a o niečo sa snaží, musí spraviť i chyby. Je to prirodzený proces. Súčasť cesty. Netrestajte sa preto ! Mnohí trpia výčitkami svedomia. Trápia ich pocity zlyhania. Často zbytočne. Je to len výsledok neracionálnej snahy o dosiahnutie dokonalosti.

Chyby sú zdrojom poučenia.

Ľudia sa učia na vlastných chybách. Múdrejší hlavne na chybách iných. Ostatní hlavne na svojich vlastných chybách. Ani jeden z nich nie je porazený. Len zaplatí inú cenu.. Každá chyba má svoju cenu. Ale to je niečo, ako odpočítateľný náklad. V reči účtovníkov.. Všetko niečo stojí.

Účinný recept ako sa vyhnúť chybám je čítanie a vzdelávanie.

Zodpovedná príprava a vzdelávanie. Získanie dôležitých a potrebných poznatkov, ktoré nám umožnia vyhnúť sa niektorým chybám. To môže urobiť každý. Vyžaduje si to čas a sústredenosť. Chyby majú napriek všetkému svoj zmysel. Pomáhajú nám ďalej sa učiť.

Strach z chýb by nemal byť faktorom, ktorý bráni realizovať ciele a vízie.

Chyby by nemali by byť nástrojom výhovoriek. Výhovoriek, aby sme išli ďalej vo vychodených koridoroch. Nástrojom strachu a verným spoločníkom pohodlia. Chyby sú normálne. Robí ich každý. Netreba sa báť, skôr poučiť.

Strom Zdravia 2