Ako si zlepšiť vedomosti

Informácie a vedomosti dnes rozhodujú.

Vzdelaní a kompetentní ľudia sú vo výhode. Vzdelanie im dáva výhody a otvára možnosti. Žijeme v informačnom veku. Dnes už nerozhoduje hrubá sila. Rozhodujú schopnosti a vedomosti. Priemyselná doba končí. Manuálnu prácu striedajú moderné technológie. Potrebujeme menej manuálnej práce a viac rozumu.

Kto chce mať vedomosti, ten sa musí vzdelávať.

Kontinuálne a systematicky. Poznatky rýchlo pribúdajú. Všetko sa rýchlo mení a dynamicky napreduje. Čo stačilo včera, dnes už neplatí a zajtra to bude minulosť. Všetci žijeme v rýchlej informačnej dobe. Cena ľudskej práce je krytá vedomosťami a inováciami. O vzdelaných a kreatívnych ľudí bude záujem. Vzdelanie sa stalo základnou devízou. Bez vzdelania sú šance malé a budú sa zmenšovať.

Vzdelanie je dôležitá konkurenčná výhoda na trhu práce.

Vzdelanie a vedomosti sú predpokladom pre uplatnenie v živote. Zdrojom pozitívnych výsledkov je kvalita a pridaná hodnota. Základom pridanej hodnoty sú inovácie a ľudský rozum. Konkurencia nespí, vývoj ide dopredu. V každom odbore prudko narastajú nové poznatky.

Stagnácia je začiatkom problémov.

Budúcnosť patrí vzdelaným a kompetentným ľuďom. Dnes viac ako kedykoľvek predtým. Ak chceme uspieť, musíme byť vzdelanejší. Dnešné postavenie je odrazom súčasných vedomostí. Budúce postavenie záleží na tom, čo budeme vedieť v budúcnosti a akými zručnosťami budeme disponovať. Na tom záležať konkrétne postavenie konkrétneho človeka. Jeho postavenie bude odrazom jeho hodnoty. Investícia do seba je dobrá a perspektívna investícia.

Strom Zdravia 2