Meter od cieľa

Ľudia sú zvyčajne nepokojní a netrpezliví.


Stáva sa, že sa ľudia vzdajú práve vtedy, keď sú meter pred cieľom. Každý pozná podobné prípady. Možno sa to stalo i nám samým. Nebola by to výnimka.

Aká je príčina ?

Nedostatok vôle a disciplíny ? Strata trpezlivosti, či motivácie ? Neochota ďalej čakať a prinášať obete ? Alebo negatívny tlak okolia ? Možno jedna z príčin, možno ich kombinácia. Výsledkom je, že sa vzdáme tesne pred cieľom. Tento krok znamená, že sme obetovali svoj čas, energiu i prostriedky bez dosiahnutého efektu. Cieľ sme nedosiahli. A pritom stačilo už málo. Cieľ bol na dosah. Vzdali sme sa predčasne. Nevydržali sme do konca. Veľmi mrzuté zistenie býva, že náš cieľ dosiahol následne niekto iný. Mrzuté býva i zistenie, že sme stáli meter pred ním.

Poučme sa z toho !

Nikdy predčasne neskladajme zbrane. Nedajme sa odradiť neúspechmi a čakaním. Verme, že náš cieľ môžeme dosiahnuť. Chce to len vieru a trpezlivosť. Možno práve v tejto chvíli stojíme meter pred cieľom. Možno stačí len málo a sme v cieli. Nehazardujme so svojim úsilím a vynaloženou energiou. Nezastavujme sa, keď vieme, čo chceme a kam smerujeme. Niekto nevie presne povedať, kedy to bude, ale sme na správnej ceste. Každá cesta má svoj koniec. Zastať v polceste, alebo dokonca meter pred cieľom je chyba. Myslime na to a nevzdávajme sa. Cieľ môže byť na dosah !

Strom Zdravia 2