Kto dá, ten dostane

To je základný princíp života !

Zákon akcie a reakcie v každodennej praxi. Zákon funguje. Či niekto pochybuje, alebo nie. Dostaneme len to, čo sami dáme. Problémom mnohých ľudí je, že túžia len dostávať. Dostávať rýchlo, lacno a pohodlne. Bez toho, aby sami museli niečo dať. Funguje to inak. Každá príčina má následok. Zákon už v antike objavil sám Aristoteles. Svet je presne usporiadaný. Svet má svoje pevné pravidlá. Nič nie je náhodné. Nie je to žiadna mágia ani návod na rýchle zbohatnutie. Je to základný životný princíp. Málokto ho reálne dodržiava. Ľudia radšej berú, ako dávajú.

Ľudia radi berú, radi pýtajú a dostávajú.

Neradi sami dávajú. Majú pocit, že im ubudne.  Boja sa, že budú mať menej a bude im chýbať. Porušujú zákon akcie a reakcie. Nič nedajú. Nemôžu ani nič dostať. Platí to všeobecne. Ak chcem byť dobrý lekár, musím niečo vložiť. Musím študovať, musím sa vzdelávať. Pracovať na svojom odbornom a osobnostnom raste. Musím sa učiť komunikovať. Musím sa orientovať na pacientov a ich potreby. Dostanem za to uznanie, spoločenské postavenie i finančné ohodnotenie. Môže to fungovať naopak ? Ako ma majú uznávať, keď nič neviem a nemám im čo dať ? Absurdné. Ak chce niekto úspešne podnikať, tak musí najprv do podnikania niečo vložiť. Svoj um, čas, prostriedky a energiu. Až potom môže očakávať výsledok vo forme úspešnej a prosperujúcej firmy. Ak chce niekto schudnúť, musí tiež niečo do toho dať. Získať potrebné informácie, prečítať knihy. Nakúpiť zdravé potraviny a začať sa hýbať. Systematicky a disciplinovane na sebe pracovať. To je náš vklad. Bez toho sa nedá očakávať výsledok. Nič nie je zadarmo.

Ak sa naučíme dávať, budeme i dostávať !

Z mnohých strán. Budeme prekvapení, odkiaľ. Možno nám to nevráti ten, ktorému sme niečo dali. Vráti nám to niekto iný, v úplne inej podobe a inom čase. Zamyslime sa, čo my môžeme ľuďom dať. Nie, čo môžeme dostať. Na začiatku je dobrý pocit. Hovorí sa, že oveľa krajší pocit má ten, kto dáva ako ten, kto dostáva.

To, čo si dnes , to je Boží dar tebe. A to, čo dnes robíš je tvoja voľba a tvoj dar Bohu. Dánske príslovie

Strom Zdravia 2