Každý deň je darom

Každý deň je výnimočný a neopakovateľný.

Každý deň je darom a požehnaním. Žiadny deň sa neopakuje. Snažme sa svoje dni naplniť skutočnou a nefalšovanou radosťou zo života. Zažime deň s pokojným a veselým duchom. Deň plný radosti a vnútorného pokoja. Prvá hodina dňa väčšinou určuje, aký bude celý deň. Ak sa zobudíme nahnevaní a mrzutí, potom deň bude zodpovedať tejto nálade. Ak sa zobudíme pozitívne naladení a s veselou mysľou, tak bude vyzerať i nastupujúci deň.

Začnime deň jednoduchým poďakovaním.

Za to, že tu môžeme byť. Vyjadrime vďačnosť za nový deň. Buďme úprimne vďační za tento dar. Za žiadnych okolností si ho nepokazme. Rozdávajme optimizmus a dobrú náladu. Vyhýbajme sa hnevu a mrzutosti. Dobre sa vyspime, nech môžeme prežiť nasledujúci deň v pohode a dobrej výkonnosti. Doprajme si čas na raňajky a rozhovor s rodinou. Sústreďme sa a konajme v pokoji. Vyhýbajme sa prehnanému zhonu a nervozite. Vyhýbajme sa chaosu.

Od rána sa usilovne usmievajme !

Čím viac sa budeme usmievať, tým viac sa budú usmievať na nás. Dobre a pohodlne sa oblečme, aby ste sa dobre cítili. Nech je z nás cítiť sviežosť a radosť zo života. Starostlivosť o dobrú náladu je rovnako dôležitá ako starostlivosť o naše telo a vonkajší vzhľad. Rozhodujúcu úlohu hrá disciplína. Disciplína vo vlastnej hlave. Myslime pozitívne. Nedajme priestor zlým a pesimistickým myšlienkam. Strážme si myseľ i podvedomie.

Zlá, mrzutá a pesimistická nálada je ako sabotáž vlastného zdravia.

Telesného i duševného. Nezabudnime oddychovať. Nájdime si čas pre seba, pre rodinu a priateľov. Dobrá nálada začína doma. V pokojnej a harmonickej rodine. S blízkymi a milovanými ľuďmi. Tešme sa z každého jedného dňa. V každom ročnom období. Na počasí vôbec nezáleží..

Strom Zdravia 2