Bolesti chrbtice a pivné procedúry

Nenechajme sa mýliť ! Pivo je nielen dôležitý a obľúbený nápoj, ale môže slúžiť i na iné účely.

Tento mok má oddávna i úplne iné a veľmi užitočné využitie. Používa sa na masážne, regeneračné a kozmetické účely. Pivné kúpele a pivné masáže zažívajú dnes určitú renesanciu. Veď majú dlhé tradície. Využívali sa už v starovekom Egypte a v antickom Ríme. Len nadväzujeme na tradície..

Základom pivnej masáže je dobrý pivný masážny olej.

Podmienkou dobrého účinku je kvalita používaného pivného oleja. Najlepší je prírodný, za studena lisovaný olej. Obsahuje dôležitý chmeľový extrakt, ktorý má relaxačné a upokojujúce účinky. Pivný masážny olej obsahuje väčšinou i rôzne prírodné výťažky. Najčastejšie hroznové, mandľové, alebo slnečnicové. Nie je to samoúčelné. Tieto extrakty dodávajú masážnemu oleju niektoré dôležité vlastnosti. Majú antioxidačné, hydratačné i hojivé účinky. Pivný masážny olej prináša okrem toho pokožke niekoľko dôležitých minerálov a vitamínov. Pivná masáž je veľmi príjemná a zdravá procedúra. Pomáha chrbtici i celému organizmu. Nie je určite na škodu, vyskúšať ju a posúdiť jej účinky. Určite neodídete sklamaní..

Na obľube získavajú stále viac i špeciálne pivové kúpele.

Základom pivného kúpeľa je samozrejme voda. Voda obohatená o pivo a živé kultúry pivných kvasníc. Kúpeľ by mal mať správnu a stabilnú teplotu okolo 35 stupňov Celsia. Mala by sa dodržovať i potrebná dĺžka kúpania, najlepšie 20-25 minút. Najlepší účinok má v spojení s vírivým efektom vody. Tým sa pivo a prísady dobre a efektívne miešajú a vytvoria najlepší efekt kúpeľa. Pivné kúpele sa odporúčajú predovšetkým pacientom s pohybovými a kožnými ťažkosťami. Pivné kúpele sa obohacujú o pivné zábaly. Tieto pivné zábaly dokážu dobre prehriať ramená, chrbticu i kolená. Pivný kúpeľ je zaujímavá a originálna relaxačná procedúra. Pomôže chrbtici a relaxuje celé telo i unavenú vystresovanú dušu.

Strom Zdravia 2