Voda z vodovodu

Voda z vodovodu je zdravá a bezpečná.

Bez vody nemôže byť život. Voda je zdrojom života. Pre zdravý život potrebujeme zdravú a nezávadnú vodu. Každý deň spotrebuje bežný človek 2-3 litre vody. Pravidelný pitný režim je základným predpokladom zdravia a funkcie ľudského tela. Ľudské telo nemôže existovať bez vody. Voda je základným životným médiom. Akú vodu pijeme ? V akej podobe ju prijímame ? Pijeme zdravú a čistú vodu ? Najzdravším zdrojom vody je obyčajná, zdravá, pitná voda ! Voda z vodovodu. Bez zbytočných prísad. Bez zbytočných sladidiel, bez zbytočných balastov.

Čistá a zdravá voda je neprekonaný nápoj.

Svojou chuťou i biologickou hodnotou. Kolobeh vody je najväčším kolobehom látok v prírode. Hnacím motorom kolobehu je Slnko. Pitný režim je základný liečebný a preventívny nástroj pre udržanie života a zdravia. Nepodceňujme pravidelný a dostatočný príjem vody ! Radia lekári, skúsenosti i zdravý rozum. Lekári sa často vo svojej praxi stretávajú s nedostatočným príjmom vody, až dehydratáciou. Aký paradox ! Slovensko patrí ku krajinám, ktoré majú stále dostatok kvalitnej pitnej vody. Našťastie. Mnohé krajiny také šťastie nemajú.. Voda je tam vzácnosť a strategická surovina. Príčina konfliktov, niekedy až vojen. Nečudo. Voda je strategická surovina. Bez vody niet života.

Voda z vodovodu je prirodzeným zdrojom zdravej a pitnej vody.

Rýchly, jednoduchý a dostupný prostriedok, ktorým sa môžeme dostať k zdroju tejto výnimočnej a nenahraditeľnej tekutiny. A predsa dávame často prednosť iným zdrojom. Kupujeme rôzne sladené nápoje, perlivé minerálky a alkoholické nápoje. Tieto nápoje prevažujú nad čistou pitnou vodou. Základom pitného režimu by mala byť práve čistá a zdravá pitná voda. Ostatné tekutiny by mali byť skôr doplnkovým zdrojom. Pitná voda z vodovodu obsahuje nepatrné množstvo chlóru. Toto množstvo je nepatrné a zdraviu neškodné. Niekomu to môže vadiť. Máme rýchle a jednoduché riešenie. Nechajme vodu pred konzumáciou na chvíľu odstáť a chuť chlóru sa stratí. Alebo pridajme do vody pred konzumáciou pár kvapiek ľadu, alebo pár kvapiek citrónovej šťavy. Denná spotreba vody je individuálna, v priemere 2- 3 litre. Zvyšuje sa vonkajšou teplotou, fyzickým výkonom, alebo užívaním niektorých liekov. Spotreba vody závisí od hmotnosti, alebo plochy tela. U detí je v prepočte na plochu tela vyššia ako u dospelých. Pitný režim je prevencia pred dehydratáciou. Varovných znakom dehydratácie je smäd. Pitný režim by mal byť zabezpečený tak, aby k smädu vôbec nedochádzalo. Čistá voda je čistá voda. Neobsahuje cukor, ani chemické látky. Neobsahuje alkohol, ani CO2.

Strom Zdravia 2