Hodnota dreva

Drevo je prirodzený a ekologický materiál, ktorý nás spája s prírodou.

Drevo má svoju neopakovateľnú a prirodzenú krásu. Výborné úžitkové vlastnosti, dlhú životnosť a nadčasovú hodnotu. Drevo je základný a neopakovateľný prírodný materiál. Všetko, čo je drevené, je ekologické. Ekologická bilancia dreva je jeho integrálna hodnota. Na rozdiel od plastov, drevo nenarušuje a nezaťažuje životné prostredie. Drevo je súčasťou prírody a podieľa sa na vytváraní vhodnej mikroklímy. Drevo nemá negatívne vplyvy na ľudské zdravie a psychiku. Príjemná mikroklíma má pozitívny vplyv na duševné zdravie a duševnú hygienu unaveného a preťaženého človeka. Drevo má vlastný a nenapodobiteľný antistresový účinok. Drevo je len málokedy zdrojom možných alergií. Odborníci označujú drevo ako antialergický materiál.

Drevo je pôvodný, historický stavebný materiál.

Má dlhú a bohatú tradíciu. Sprevádza ľudstvo od začiatku jeho vývoja. Drevo je obnoviteľná surovina. Dorastá a obnovuje sa. Nezaťažuje Zem odpadom a rast dreva si nevyžaduje energie, ani ľudskú prácu. Stromy jednoducho rastú. Našou povinnosťou a úlohou je les a stromy chrániť a správne udržovať. Drevo je skvelý a úžasný materiál. Má vynikajúce fyzikálne vlastnosti. Pevnosť, pružnosť, životnosť a dobrú zužitkovateľnosť. Manipulácia s drevom a jeho spracovanie je rýchle a jednoduché. Nevyžaduje nákladné a zložité technológie.

Drevo je živý materiál so svojimi prirodzenými vlastnosťami.

Životnosť je dôležitou a vzácnou vlastnosťou dreva. Dobré a kvalitné spracovanie dreva je zárukou dlhej životnosti a udržania výborných fyzikálnych vlastností i udržania jeho estetických parametrov. Drevo je skrátka drevo. Má široké uplatnenie a teší sa veľkej obľube. Drevo vytvára príjemnú atmosféru našich príbytkov a dodáva nám ten pravý pocit nášho domova.

Strom Zdravia 2