Ako adoptovať psíka

Na začiatku je vždy rozhodnutie !

Potom nasleduje čin. Každý z nás, kto sa rozhodol pre adopciu psíka z útulku sa musel vzdať časti vlastného pohodlia. Starať sa o psíka si vyžaduje čas, záujem i energiu. Je to záväzok i povinnosť. Psík je živá a citlivá bytosť. Psík má svoje city a potreby. Vyžaduje lásku, pozornosť a trpezlivosť. Adopcia psíka je smelé a zodpovedné rozhodnutie. Je to cesta k radosti a potešeniu. Cesta k zdraviu a aktívnemu životu. Život so psíkom je príjemná a pozitívna zmena.

Psík zmení život, priority i hodnotovú orientáciu človeka.

Útulky na celom Slovensku sú plné opustených psíkov. Malých, veľkých, mladých a starších. Výber je pestrý, skoro nekonečný. Je z čoho vyberať. Každý si môže vybrať toho svojho. Podľa sympatií. Ale i individuálne podľa svojich možností, vlastností a povahy psíka. Niekto si berie psíka do rodinného domu ako pomocníka na stráženie, niekto ako spoločníka do malého bytu. Je vhodné nechať si poradiť od personálu útulku, prípadne dať na rady skúseného chovateľa. Vybrať si toho správneho, vhodného psíka. Pravého kamaráta a spoločníka. Nového člena rodiny. Tieto psíky sú krásne, múdre a inteligentné. V ničom nezaostávajú za ostatnými. Dokážu dať zo seba všetko. Dokážu zmeniť život a naučiť nás po novom chápať svet.

Psík bude blízky priateľ a verný spoločník.

Každý deň, či je piatok, alebo sviatok. Či prší, alebo svieti slnko. Adopcia psíka ju ušľachtilý čin. Povznáša na duši a dáva pocit užitočnosti a naplnenia. Obohacuje život a prináša nové, príjemné a veselé vnemy. Vytvára sa vzťah vzájomnej empatie. Priateľstvo na celý život. Psík je najvernejší spoločník. My ste preňho stredom jeho sveta. Teší sa na nás, čaká na nás, cíti náš smútok a starosti. Pomáha nám v samote a  smútku . Nechce za to nič, len trochu lásky a pozornosti. Trochu starostlivosti a trpezlivosti. Mnohí ľudia sú stále zameraní len na seba. Egoizmus a individualizmus dominuje. Vidia len seba, svoj život a problémy. Vidia len svoje pohodlie, luxus a pseudopokoj. Nechcú sa zaťažovať a nechcú sa ani namáhať. Chcú žiť len pre seba. Výsledok ? Takí ľudia bývajú nespokojní, osamelí, často zatrpknutí. Pohodlie im neprináša ani radosť, ani spokojnosť. Adopcia psíka je cesta z bludného kruhu. Otvára nové obzory. Zmení život k lepšiemu. Chce to len trochu odvahy. Rozhodnutie. Strach, ani obavy nie sú namieste. Odmena bude pekná a príjemná. Nájdeme bytosť plnú lásky, radosti a pochopenia. Priateľa na celý život.

Strom Zdravia 2