Dietoterapia a fytoterapia

Dietoterapia je liečba jedlom.

To je asi najjednoduchšia a najzrozumiteľnejšia definícia. Jedlo a zdravie sú úzko spojené. Dalo by sa povedať, že sú to spojené nádoby. Táto skutočnosť je známa od nepamäti. Už staroveké civilizácie pripisovali významnú silu pozitívnym zdravotným účinkom jedla. Už staroveku pochopili, že strava významne ovplyvňuje náš život a zdravie. Hippokrates zdôrazňoval, nech je jedlo liekom a nech sa liek nestane pokrmom ! Aké múdre slová. Aké aktuálne v dnešnej dobe. Praotec medicíny svojim myslením a bystrím postrehom predbehol dobu. Kvalitná, vyvážená a správna strava podporuje zdravie a zvyšuje kvalitu života. Predlžuje, zlepšuje a skvalitňuje život. Správne jedlo robí život plnším, lepším a kvalitnejším. Dodáva telu energiu, silu a vitalitu. Pozitívne ovplyvňuje telesné i duševné zdravie. Strava bohatá na ovocie, zeleninu, strukoviny a obilniny je najlepšou prevenciou pred vznikom chronických ochorení.

Pestrosť a vyváženosť stravy je recept na dlhý život.

Zdravé jedlo poskytuje ľudskému telu potrebné živiny, stavebné látky, vitamíny a minerály. Antioxidanty zlepšujú metabolizmus a spomaľujú starnutie buniek. Strava je naozaj liekom. Strava je tou najlepšou a najdostupnejšou prevenciou. Nie je jedno, čo máme na tanieri. Dietoterapia dokázala pozitívny účinok jedla na naše zdravie. Nezdravé jedlo dokáže telo zničiť, zdravé jedlo dokáže liečiť.

Fytoterapia je liečba pomocou látok, získaných z rastlín.

Fytoterapia má bohatú a dlhú históriu. Význam mnohých látok, získaných z rastlín pre zdravie človeka je známe už stáročia. Mnohé vyspelé kultúry venovali pozornosť skúmaniu rastlinných látok na ľudský organizmus. Fytoterapia je stará ako ľudstvo samé. Za tento dlhý čas ľudia získali veľa poznatkov a skúseností. Význam liečivých rastlín nestráca na aktuálnosti, ani na liečebnom využití. Ani moderná medicína neznamenala stratu ich postavenia v liečbe a prevencii.

Liečivé rastliny sú liekom pre ľudský organizmus.

Sú to prirodzené látky, ktoré pochádzajú z prírody. Žiadna chémia, žiadna syntetika. Len čistá príroda a dlhoročné skúsenosti. Na rozdiel od chemických a syntetických látok nehrozia mnohé riziká a vedľajšie účinky. Liečivé rastliny majú širokú škálu svojich liečebných účinkov. Môžu sa úspešne používať na liečbu mnohých zdravotných ťažkostí. Zmierňujú zdravotné, funkčné i chronické problémy. Zmierňujú bolesti a zdravotné ťažkosti. Rastlinné látky sa používajú najčastejšie vo forme čajov, bylinných odvarov a lokálnych aplikácií.

Strom Zdravia 2