Varenie podľa BIO

Základom biovarenia sú zdravé a kvalitné suroviny.

Suroviny pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva. Pochádzajú z ekofariem. Také suroviny sú drahšie. Drahšie preto, lebo je v nich viac ľudskej práce. Menej chémie, ale viac prirodzenej starostlivosti. Produkcia kvalitných a zdravých biopotravín si vyžaduje oveľa viac práce a starostlivosti. Kvalitné biopotraviny sú výsledkom statočnej práce. Ich ceny sú vyššie, ale sú to férové ceny. Zákazníkom dávajú za ich peniaze zdravie a kvalitu. Garantujú ich bezpečnosť. Biopotraviny majú vysokú hodnotu. Výživovú i morálnu. Vyššie ceny týchto potravín vedú k istej forme úcty a zamyslenia. Práve pri nich si lepšie uvedomíme skutočnú hodnotu ľudskej práce a ľudského umu. Uvedomíme si hodnotu poctivej práce a jej význam pre náš život a zdravie. V každom biovýrobku je kus života každého jeho výrobcu. Dáva mu svoju pečať a meno. Žiadna anonymita, oveľa viac skutočnej väzby a spolupatričnosti k svojmu dielu. Kvalita a ocenenie sú zdrojom hrdosti a dobrého pocitu každého čestného a férového výrobcu.

Pri varení preferujme podľa možnosti čerstvé a prirodzené suroviny.

Niet nad suroviny z našej vlastnej záhrady ! Dajme prednosť domácim produktom. Dôverujme našim slovenským výrobcom. Tieto potraviny sú dorábané v našej krajine. Nedovážajú sa z ďaleka, pravdepodobnosť konzervácie, skladovania a dlhých transportov sa znižuje. Najlepšou voľbou sú naše suroviny, slovenské. Dobrým návodom pre ľudí je prečítať si zopár dobrých kníh. O biovarení a biopotravinách. Výraznou pomôckou sú informácie o kvalite jednotlivých potravín. O ich zložení a technológii ich výroby.

Biokvalita je rozhodujúci parameter varenia !

Cieľom zdravého varenia je kvalita a zdravotná bezpečnosť jedla. Cieľom je skutočný prínos potravy pre naše zdravie a organizmus. Zamerajme sa na biokvalitu. Venujme tejto otázke dostatok času, záujmu a pozornosti. Vyberajme si dôkladne a zodpovedne potraviny. Varme z kvalitných a bezpečných surovín. Vyberajme si kvalitné a osvedčené bioobchody. Hľadajme na internete jednotlivých bioproducentov. Mnohí majú vlastné webové stránky a ponúkajú široký sortiment zdravých, chutných a zaujímavých potravín i surovín. Je to zaujímavý prieskum. Vždy sa dajú nájsť nejaké nové možnosti a inšpirácie. Zo záľuby sa časom stane životný štýl. Spôsob života a spôsob myslenia. Varenie štýlom BIO sa stane jeho prirodzenou súčasťou.

Strom Zdravia 2