Biomed

Každý med nie je BIO.

Hoci by sa to tak zdalo na prvý pohľad. Veď včely žijú v prírode. Žijú voľne a teda bio. Nie je to také jednoduché. Zdanie klame. Obchody sú plné medu. O jeho kvalite sa často vedie polemika. Často počúvame o mede pochybnej kvality. Stále viac sa presadzuje med, dovážaný zo zahraničia. Med pochybného pôvodu, pochybnej kvality. S pochybnými kvalitatívnymi vlastnosťami. Hlavným motívom dovozu medov je cena. Nízka cena láka. Láka obchodníkov i niektorých zákazníkov. Žiaľ, spolu s cenou medu klesá i jeho kvalita. Kvalita lacného importovaného medu dosahuje veľmi nízke parametre. O liečivých účinkoch týchto produktov nemôžeme hovoriť. Je to skôr balastná látka, ktorá sa svojim tvarom a konzistenciou podobá na med. Rozhodne nemá jeho kvalitatívne a liečebné vlastnosti. Nízka cena sa dosahuje pridávaním škrobového cukru a sirupov. Včelstvá sú podporované podávaním antibiotík.

Kvalitný biomed má vysoké a stabilné kvalitatívne parametre.

Je zdravý, chutný a bezpečný. Dodáva ľudskému organizmu mnohé vynikajúce látky. Posilňuje obranyschopnosť a pomáha liečiť mnohé ochorenia. Pri produkcii kvalitného biomedu sa dodržuje stanovená vzdialenosť včelstiev od priemyselných objektov, diaľníc i chemicky ošetrovaných poľnohospodárskych plôch. Biomed pochádza často priamo z biofariem. Včelstvá sa môžu prikrmovať iba vlastným medom, alebo ekologickým cukorným sirupom.

Zdravý med je liek !

Vždy bol a bude. Vedeli o tom naši predkovia a stále to platí. Predovšetkým v čase choroby a počas chrípkovej sezóny. Med pomáha, med má skutočnú liečivú silu. Pri produkcii biomedu a ošetrovaní včelstva sa nepoužívajú ani antibiotiká, ani žiadne chemické prostriedky. Biomed je kvalitný, ale má logicky i vyššiu cenu. Biomed je o kvalite a bezpečnosti. Každá kvalita má svoju cenu. Skutočnú, reálnu a férovú cenu. Ani biomed nie je výnimka. Biomed nemá doteraz na Slovensku pevné korene. Biomed sa dováža vo väčšine prípadov z iných európskych krajín. Škoda. Slovensko má vo včelárstve a výrobe medu skvelé tradície a výborné podmienky. Schopných a zručných včelárov, ktorých nám môžu závidieť.

Strom Zdravia 2