Život vieme spomaliť !

Hnutie, ktoré vzniklo v Taliansku a ktorého symbolom je slimák, sa riadi jednoduchým mottom.

Každý by sa mal vedieť uvoľniť a a naplno zažiť svoj vlastný život !

Cieľom a motívom tohto zaujímavého hnutia je ponúknuť nový spôsob života.Nahradiť uponáhľaný, hektický a stresový život novou kvalitou. Cieľom hnutia je ponúknuť nový prístup k životu, novú alternatívu života. Tým priniesť do života novú kvalitu a radosť zo života. Princíp je jednoduchý.

Spomaliť svoj život !

Prepnúť na nižšie obrátky. Tempo života preradiť na nový, nižší rýchlostný stupeň. Hnutie sa nazýva SLOW LIFE. Získava si stále viac priaznivcov po celom svete. Pristupuje k životu a hodnotí život z viacerých hľadísk. Je prirodzené, že hnutie vzniklo v Taliansku. Taliansko je krajina kultúry, umenia a kolíska renesancie. Taliansko je krajina nádherného mora, krásnych vrchov, úžasnej gastronómie a skvelého vína. Taliani milujú svoju kuchyňu, svoje víno a svoju krajinu. Boli to práve Taliani, ktorí touto svojou iniciatívou naštartovali hnutie, ktoré ma byť protiváhou fast-foodov a konzumného života.

Hnutie je v Taliansku veľmi populárne a získava si priaznivcov na celom svete.

Počet sympatizantov stále rastie. Predovšetkým medzi ľuďmi, ktorým nevyhovuje stále sa zrýchľujúci a stále viac konzumný svet. Cieľom týchto ľudí je prežiť skutočne svoj plnohodnotný a kvalitný život. Ciele a motívy hnutia smerujú do mnohých oblastí života. Napríklad Slow Media. Vedie ľudí k tomu, aby obmedzili používanie počítačov, televízorov, DVD, či telefónov na čo najúnosnejšiu a najmenšiu mieru. Alebo. Slow Art. Zameraný na umenie a krásu života. Návšteva divadla, výstavy alebo čítanie dobrej knihy sú skutočným a hodnotným zážitkom. Zážitkom, pre ktorý treba vytvoriť čas i priestor. Stojí to za to. Sú to skutočné krásy života. Slow Gardening. Spojenie človeka s prírodou. Príroda dáva človeku pokoj, tvorivú energiu a vnútornú rovnováhu. Spomaliť život a jednoducho sa vybrať do prírody.. Myšlienka tohto hnutia nás zaujala. Prináša nový svieži vietor do nášho myslenia i do našich každodenných zvykov. Určite stojí za to, vyskúšať .. Takže, spomaľme život. Spomaľme a užívajme.. Veľa úspechov !

Strom Zdravia 2