Ako rozumne rozprávať

Svet je plný prázdnych a planých rečí.

Strácame čas i energiu a prichádzame o nadšenie a motiváciu. Okolo nás žije veľa ľudí, ktorí nás zahlcujú svojimi planými rečami. Rozprávajú dlho a o ničom. Radi sa počúvajú. Potrebujú veľa rozprávať a mlátiť prázdnu slamu. Vyžívajú sa v nekonečných, nekonštruktívnych a povrchných rozhovoroch a debatách. Ostatne, iné ani nevedia. Určite poznáme veľa takých ľudí vo svojom okolí.

Sú to nebezpeční upíri času !

Ľudia bez cieľov a motivácie. Plní strachu a váhavosti, s mizerným sebavedomím. Tento svoj stav si kompenzujú nekonečnými planými rečami. Nemá význam zabíjať s nimi čas, oni nič nedokážu. Väčšinou sú nabití negativizmom a viac, či menej hľadajú a rýchlo nachádzajú výhovorky, prečo sa nič nedá urobiť. Na vine je vláda, odbory, ich vedúci v zamestnaní, alebo vlastná svokra..  Ich motívom nie je hľadanie ciest a riešení. Ich hlavným a jediným motívom je nekonečné a plané rozprávanie. Nekonečné rozoberanie. Ďalej sa nepohnú. Potrebujú dlho a opakovane rozprávať. Potrebujú poslucháčov. Najlepšie servilných. Takých, ktorí nemajú vlastné názory. Takých, ktorí nemajú sami čo robiť, tak počúvajú nekonečné jalové reči. Dajú si k tomu pár pív, nech je to zaujímavejšie a nech je dobrá nálada. Naozaj vynikajúci program na dlhé jesenné večery..

Svet je plný ukecaných típkov.

Neustále opakujú a analyzujú stokrát analyzované veci. Riešia problémy, ktoré sami nikdy nemôžu ovplyvniť. Hrajú sa na geniálnych mysliteľov a skúsených stratégov. Otravujú vzduch, mudrujú  a vymýšľajú rôzne svoje konštrukcie. Málo zaujímavé a málo originálne. Zvyčajne sme to už niekde počuli.. Chcú byť zaujímaví a dôležití. Tam sa to končí. Vyhýbajme sa im ! Strážme si svoj čas. Zamerajme sa na svoje ciele. Škoda každej hodiny. Náš čas je kapitál. Plané reči ešte nikoho nikam nedostali.

Tam, kde je veľa rečí, tam je málo činov !

Strom Zdravia 2