Pohostinnosť

Každý z nás má miesta, kam sa s radosťou vracia. Má ľudí, ktorých znovu rád stretáva.

Spomienky, ktoré nám po týchto stretnutiach zostávajú nás napĺňajú radosťou a pokojom. Tajomstvo spočíva v tom, že sú to ľudia, ktorí nás majú radi a úprimne sa tešia z našej návštevy a našej prítomnosti pod ich strechou. Títo ľudia vedia vytvoriť príjemnú a priateľskú atmosféru.

Vedia vytvoriť príjemné prostredie, kde sa dobre cítime a odnášame si príjemné spomienky.

Nie je prvoradé, s akými príbormi sme jedli ani ročník vína, ktorý sme pili. Dôležité je, že sme pocítili skutočnú, nefalšovanú pohostinnosť a spontánnosť našich priateľov a hostiteľov. Práve spontánnosť je základom pohostinnosti. Nerozhoduje ponuka a výber na stole. Základom je spontánne a radostné poskytnutie pohostinnosti v každom čase.

Nefalšovaný a čistý pocit, že som hosťom.

Čas strávený s priateľmi a príjemnými ľuďmi nikdy nie je stratený. Rozhovormi s nimi získame vnútorný pokoj, pohodu i duševnú sviežosť. Pohostinnosť znamená pozývať ľudí do svojho života, deliť sa s nimi o našu radosť. Prenášať na nich pozitívnu energiu a radosť zo života. Stávajú sa súčasťou nášho života. Našou oporou, našim zázemím i našou istotou. Človek nie je stvorený pre samotu. Osamelosť a izolácia sú problémom pre každého človeka. Pohostinnosť je prirodzená vlastnosť a potreba človeka. Je umením života. Jeho poslaním a naplnením života.

Pohostinnosť, to sú otvorené dvere.

Strom Zdravia 2