Sladké potešenie pre diabetikov

Cukrovka nie je trest !

Človek trpiaci cukrovkou, alebo celiakiou by nemal byť ochudobnený o skvelé gurmánske zážitky a príjemné chuťové vnemy. Každý z nás má potrebu dať si občas niečo sladké. Napríklad po nedeľnom obede, pri rodinnom stretnutí, alebo len tak ráno ku káve. Sú to väčšinou príjemné chvíle, ku ktorým jednoducho niečo sladké  patrí.. V minulých časoch mali diabetici, alebo ľudia s celiakou problém. Možnosti na sladké zážitky boli veľmi obmedzené.

Dnes sa našťastie doba zmenila a diabetici majú prístup k bohatej ponuke výrobkov, ktoré sú určené práve im.

Určené diabetikom a celiatikom. Na trhu sú dostupné cukrárenské výrobky vysokej kvality a bohatého sortimentu. Mnohé z nich majú svoju originálnu receptúru. Ich výhodou a zásadným benefitom je, že menej zaťažujú ľudský organizmus ako bežné cukrárenské výrobky, ktorých sú plné regály supermarketov.

Rozdiel je v kvalite. Rozdiel je v kvalite vstupných surovín. Rozdiel je v spôsobe ich výroby a prípravy.

Tak, ako je rozdiel medzi lacným stolovým vínom v litrových fľašiach a kvalitným značkovým vínom dobrého ročníka, správne skladovaného a podávaného. Rozdiel je v cene, ale i v kvalite. Treba mať na zreteli pomer ceny a kvality. Skutočná kvalita niečo stojí, ale návratnosť vo forme zdravia za to stojí.

Cieľom každého diabetika a celiatika je konzumovať kvalitné a hodnotné produkty.

To platí i pri cukrárenských výrobkoch. Kvalitné cukrárenské výrobky sú väčšinou na prírodnej báze, sú rýchlo a ľahko stráviteľné a majú presne vypočítané a určené nutričné hodnoty. Nepridávajú sa konzervačné látky a farbivá. Výrobcovia kvalitných produktov sa zameriavajú na neustále rozširovanie ponuky kvalitných diabetických a bezlepkových produktov. Platí to rovnako i pri cukrárenských výrobkoch. Možnosti sa zlepšujú, ponuka je stále pestrejšia a bohatšia.

Budúcnosť diabetikov a celiatikov je v tomto smere optimistická.

Stále platí. Zameriavať sa na kvalitu. Zjesť možno menej, ale nerobiť nesprávne kompromisy v kvalite toho, čo sme zjedli. Vráti sa to v podobe dobrého pocitu a lepšieho zdravia.

Strom Zdravia 2