Vyšší princíp

Zamyslime sa trochu hlbšie !

Všetko má svoje zákony. Svet sa riadi svojimi nepísanými zákonmi. Žiadny úspech nemôže byť trvalý bez poctivosti a charakteru. Charakter stále rozhoduje. Rozhoduje múdrosť a striedmosť. Dôležité morálne princípy. Tradičné kresťanské hodnoty. Schopnosť stať sa človekom s pevným charakterom je vrcholom spoločenského a pracovného života. Je to vrchol kariéry. Skutočný úspech. Taký človek je svojou osobou garanciou čestnosti a férovosti. Vzbudzuje prirodzený rešpekt a teší sa zaslúženej vážnosti. Má vysokú reputáciu a dôležité miesto v živote.

Čestný a charakterný človek dokáže robiť čestné a spravodlivé rozhodnutia.

Jeho rozhodnutia sú múdre a zodpovedné. Dokáže sa čestne rozhodovať aj pod tlakom. Dosiahnuť túto métu je náročná a namáhavá cesta. Vydláždená silou vôle a disciplíny. Len skutočné hodnoty dokážu meniť svet k lepšiemu. Vytvorenie svojho správneho hodnotového sveta je základom pre správny a plnohodnotný život.

Strážme a vážme si svoje hodnoty !

Správajme sa v každej chvíli podľa nich. Pri každom rozhodovaní. Žime a pracujme v súlade s našimi hodnotami. Dnes žijeme v hlbokej hodnotovej kríze. Ľudia sa vzdali morálky a tradičných hodnôt. Veria viac ľuďom, ako Bohu. Preto máme stále viac policajtov a vyšetrovateľov a napriek tomu, stále viac zločincov ! Máme stále viac kontrolných orgánov a zákonov a napriek tomu sa stále viac kradne a defrauduje ! Máme stále viac tovaru a obchodov a ľudia sú stále menej šťastní. Máme stále viac modernej techniky, zlepšil sa náš život ? Zamyslime sa. Nie je príčina inde? Myslím, že príčina je v strate vyšších princípov. Prestali sme rozmýšľať. Prestali sme čítať knihy. Zabudli sme na hodnoty, ktoré stáročia určovali život.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.