Správny výber

My si vyberáme !

Zodpovednosť je na nás. Umenie správne si vybrať je základným predpokladom úspechu. My si vyberáme, čo je pre nás dôležité. My si samy určujeme priority. Určujeme si, ktoré ciele a úlohy sú pre nás prvoradé. Rozhodujeme sa, čomu budeme venovať čas, pozornosť a energiu.

Pozornosť je to najdôležitejšie čo môžeme venovať okoliu.

Vyberajme si dôkladne, čomu budeme venovať čas a pozornosť. Dnes sa doslova topíme v mori možností a alternatív. Schopnosť správneho výberu určuje veľkosť nášho úspechu. Človek obdarený schopnosťou dobrého a správneho výberu v správnom čase má vždy náskok pre svojim okolím. Vyberáme si každý deň. Každý deň stojíme pred voľbou. Pred výberom, čomu dáme prednosť. Na čo zacielime svoju pozornosť. Vyberáme si ciele a plány do budúcnosti. Vyberáme si priateľov. Vyberáme si, kde budeme žiť. Vyberáme si životného partnera. I také naoko banálne veci ako výber oblečenia, či značky televízora nás stavia do úlohy arbitra. Neúspešní ľudia mávajú zvyčajne problémy s výberom. Nevedia si správne vybrať. Vyberajú dlho. Nemajú istotu. Váhajú. Strácajú čas i energiu. A čas je dnes vzácny kapitál.

Múdri a zodpovední ľudia si vždy volia zdravie !

Toto rozhodnutie býva rýchle a jednoznačné. Tomuto výberu podliehajú všetky ďalšie kroky. Tie sú nasmerované k budovaniu a ochrane svojho zdravia ako svojej základnej priorite. Právo voľby je základným právom a výsadou každého jednotlivca. Zodpovednosť za správnosť rozhodnutia a správnosť voľby je nedeliteľnou súčasťou týchto výsad. Právo a zodpovednosť. My si vyberáme, my zbierame ovocie.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.