Priestor pre náš život

Zbavme sa rýchlo všetkého, čo nepotrebujeme.

Komplikuje to život a odpútava pozornosť. Zbaviť sa všetkého haraburdia vo svojom okolí znamená, zbaviť sa všetkých zbytočností, ktoré nám zaťažujú život. Doprajme duši kľud a pokoj. Keď sa nám podarí zbaviť zbytočných vecí, vytvorí sa priestor pre nové. Vyčistíme si hlavu. Jednoducho povedané . Vymeňme staré za nové. Vytvoríme priestor pre pokrok. Máme miesto. V hlave, v živote i v šatníku.

Vymeňme všetko zbytočné a nepotrebné za užitočné a potrebné.

Neváhajme a nešpekulujme. Konajme ! Začnime šatstvom. Zbavme sa starého šatstva, ktoré nepoužívate. Prestaňme sa zaoberať myšlienkou, či ho treba ďalej skladovať, či nie. Netreba. Zaťažuje to. Zbavme sa ho a nahraďme ho novým. Pokračujme s ľuďmi. Analyzujme vzťahy. Ktoré sú správne a užitočné. A ktoré sú formálne a únavné. Urobme poriadok. Ukončime nezmyselné vzťahy. Získame čas a priestor. Priestor pre nových ľudí. Pre zaujímavé a užitočné vzťahy. My si vyberáme a rozhodujeme. Čas je jeden. Nedá sa natiahnuť. Platí to predovšetkým vtedy, keď necítime spokojnosť s doterajším vývojom. Hlavne vtedy, keď cítime potrebu zmeny.

Zbavme sa zbytočných vecí a  nepotrebných statkov !

Napríklad nehnuteľností, ktoré nevyužívame. Ich údržba a financovanie predstavujú poriadnu záťaž. Zaberie nám to kvantum času a energie. Tá nám bude chýbať. Údržba nehnuteľností je namáhavá činnosť. Náklady, náklady a náklady. Opravy vodovodných kohútikov, radiátorov a účasť na nekonečných a impotentných stretnutiach vlastníkov. A zisk ? Často otázny. Poznám ľudí, ktorí si nakúpili nehnuteľnosti. S úmyslom zarobiť. Prišla kríza, padli ceny, byty a domy im zostali na krku. Zostali náklady a starosti. A plánované zisky? Holub na streche.. Aby bol človek šťastný a úspešný, potrebuje voľnosť a slobodu. Slobodu ducha a slobodu rozhodovania. Potrebuje voľný priestor a čistú hlavu. Uvoľnime si preto svoj životný priestor. Získame čas, energiu i nové možnosti.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.