Sloboda a odpustenie

Naučme sa umeniu odpúšťať !

Stojí to za námahu. Darujeme si slobodu. Uľahčíme a zlepšíme náš vlastný život. Sila odpustenia je ohromujúca. Odpustenie je dôležitým prvkom šťastného a harmonického života. Kľúčom k slobode a vnútornému pokoju.

Veľa ľudí sa nedokáže odpútať od minulosti.

Niektorí to nedokážu celý život ! Súvisí to s tým, že nedokážu odpustiť. Nesú v sebe krivdy a traumy minulosti. Tým, že nedokážu odpustiť, nosia v sebe potrebu trestať. Trestať za to, čo sa im v živote stalo a čo ich stretlo. Trestať za to, že im bolo v minulosti ublížené. Tým, že nosia tieto myšlienky stále vo svojej hlave, trestajú predovšetkým seba. Myseľ trpí. Neustále sa vracia do minulosti. Neustále oživuje krivdy minulosti. Je možné trestať niekoho za niečo, čo sa udialo v dávnej minulosti ? Väčšinou to reálne nie je možné..

Odpustenie znamená, vzdať sa svojich zlých a zranených pocitov.

Ochota a schopnosť odpúšťať je bránou k slobode. Odpustenie znamená zabudnutie na staré krivdy a omyly. Jednoducho to hodiť za hlavu a nechať tak. Nechať to odplávať. Vypustiť to z hlavy i duše. Veď dnes to už vôbec nie je dôležité. Nikoho to už ani nezaujíma.. Odpustenie sa týka i nás samých. Každý by si mal vedieť odpustiť svoje chyby a zlyhania. Odpustiť sám sebe. Dobre, stalo sa ! Kto nerobí chyby ? Ten, kto dokáže odpúšťať zažije pocit slobody. Slobodný človek sa zbavuje obmedzení. Má slobodnú myseľ a tvorivé sily. Odpustenie je cesta k pravému šťastiu a skutočnej slobode.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.