Reklama

Reklama je symbol dnešného života.

Reklama je slovo, ktoré silno charakterizuje dnešnú dobu. Reklama je prakticky všade. Sprevádza deti od narodenia. Všetci sme objektami cielenej reklamy. Reklama získava stále viac na sile a agresivite. Realizuje sa rôznymi spôsobmi. Otvorenými i skrytými. Priamymi i zákernými.

Reklama je rozhodujúci nástroj obchodu.

Reklamný priemysel sa nechce uspokojiť s tým, čo máme. Reklamný priemysel nás nenechá na pokoji. Ani nemôže. Bombarduje nás dňom i nocou. Reklamy sú všade. V televízii, v rádiách, v novinách i časopisoch. Na uliciach, na cestách a verejných prostriedkoch. Internet sa stal magickým reklamným médiom. Reklama nám ukazuje krásnych, úspešných a usmiatych ľudí v nových oblekoch, nových autách a s novými telefónmi v rukách. Reklama určuje módu i trendy.

Reklama ovplyvňuje ľudskú myseľ, emócie i túžby.

Doslova určuje smer života. Núti nás stále porovnávať. Porovnávať čo máme s tým, čo nové nám reklama ponúka. Zrazu všetko, čo máme je zastaralé a nemoderné. Reklama sa nás snaží dostať tam, kam chce.

Pozor ! Úlohou reklamy je vzbudzovať v ľuďoch nespokojnosť s tým, čo majú.

Chce vytvoriť potrebu a túžbu vlastniť predmetný tovar. Nutkavú túžbu, ktorá sa premení na potrebu. Hoci v reálnom svete žiadnou reálnou potrebou vôbec nie je. Nebezpečná hra. Hlavne pre slabé typy ľudí. Tí rýchlo a ľahko podliehajú reklame. Chcú sa podobať svojim idolom na reklamných pútačoch. Treba len maličkosť. Peniaze. Žiadny problém, za rohom je banka. Poskytne rýchly úver. Nad percentami sa už tak nerozmýšľa.. Túžba je silnejšia. Nakoniec, údajne nás odpustia prvú splátku..  Mnohí ľudia sa stanú obeťami týchto pokušení. Nedokážu odolať. Každý má svoje slabé stránky. Niekto motorky, niekto luxusné kravaty.. Ľudia strácajú kontrolu nad svojimi peniazmi. Reklama má navrch. Problémy sa začínajú. Reklama je silný a zákerný súper. Má silných spojencov. Ľudské slabosti.

Každý z nás má zbrane, ktorými dokáže čeliť reklame.

Na prvom mieste je to vnútorná spokojnosť. Spokojnosť s tým, čo máme. Dôležitou zbraňou v našich rukách je poznanie našich skutočných potrieb. Našich potrieb a nie potrieb ľudí na reklamách.

Kapitalizmus a reklama patria k sebe.

To je holý fakt a objektívna realita. Jedinou cestou je vedieť reklame efektívne a úspešne odolať. Naučiť sa s reklamou žiť a nie jej slúžiť. Reklama je tu pre nás, nie my pre reklamu. Buďme subjektami a nie pasívnymi objektami. My rozhodujeme. Reklama potrebuje zákazníkov. Čím viac, tým lepšie. Udržujme si odstup a zdravý rozum. Rozmýšľajme. Držme na uzde naše túžby a potreby. Majme v hlave jasno. Pokojná myseľ nás ochráni.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.