Príklady inšpirujú

Najlepší je dobrý a správny príklad.

Nie je nad dobrý príklad ! Správny príklad v našom okolí je najlepším zdrojom inšpirácie a motivácie. Príkladom môže byť spokojný a zdravý človek. Ten, ktorý niečo pozitívne dokázal. Je to vzor. Ukazuje nám cestu, ukazuje nám správny príklad. Je dôkazom toho, že sa niečo naozaj dá.. Taký človek má hybnú silu a dôveru vo svoje schopnosti. Nepochybuje o sebe. Prekonáva prekážky. Dosahuje ciele.Vyznačuje sa duchom iniciatívy, pozitívnej energie a viery vo svoje schopnosti.

Taký človek je dobrým vzorom !

Všímajme si pozorne jeho myslenie a správanie. Všímajme si jeho rozhodovanie. Dôverujme intuícii. Taký človek dokáže väčšinou presvedčiť svoje okolie. Vzbudzuje dôveru. Byť vzorom svojmu okoliu je veľká výsada a prejav uznania. Nikto z nás nemá toľko skúseností, aby si vedel poradiť so všetkými situáciami. Pozitívne príklady nám môžu pomôcť.

Učme sa prostredníctvom vzoru !

Veľmi nám to pomôže a uľahčí život. Múdri ľudia sa učia od druhých. Tí menej múdri sa učia na vlastných chybách. Tí hlúpi sa nepoučia ani na nich. Miesto toho, aby hľadali správny príklad a našli poučenie a inšpiráciu, opakujú tie isté chyby.. Minulosť i prítomnosť nám poskytuje veľa dobrých a zaujímavých príkladov. Vo svojej rodine, vo svojom okolí, či na pracovisku. Aj od ľudí, ktorých osobne nepoznáme. Poznáme výsledky ich práce. Všímajme si, čo robili. Ako sa rozhodovali. Nič neprichádza samo. Zákon príčiny a následku je večný a nemenný.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.