NIE ako štart k úspechu

Na prvý pohľad trochu paradoxné tvrdenie !

Len na prvý pohľad. Základom zdravého a pokojného života je rozumné, ale dôsledné odmietanie tých ľudí a činností, ktorí nám berú čas a energiu. Tých ľudí a činností, ktoré nie sú dôležité. Koľko drahocennej energie nás to stojí ?  Bojíme sa odmietať, aby sme nikoho neurazili. Bojíme sa odmietať, aby naše konanie nevyvolalo nejaký zlý dojem. Preto sa radšej silíme a premáhame. Mrháme drahocenný čas a energiu.

Slovo NIE, povedané asertívne a slušne, no zároveň jasne a jednoznačne je dôležitým nástrojom na zlepšenie života.

Naučme sa ho používať. Prekonajme zbytočné zábrany. Naučme sa odmietať zbytočné a neproduktívne stretnutia a prestaňme plniť nezmyselné úlohy. Nechajme bokom ľudí, ktorí nás zaťažujú a oberajú o čas a energiu. Tento čas je navždy stratený. Zostane nám väčšinou len únava a zlý pocit. Vždy je to vo väčšine prípadov náš vlastný výber a naše vlastné rozhodnutie.

Náš čas je náš kapitál, energia je náš potenciál !

Naše zdravie je náš poklad. Zamerajme sa na to, aby sme s nimi naozaj zodpovedne a rozumne nakladali. Tí ľudia, ktorí toto nevedia, plnia celý život želania a predstavy druhých. Plnia ich ciele a potreby. Tie ich potreby, zostávajú väčšinou bokom. Nezabúdajme, že čas je ohraničený. Deň má 24 hodín a rok 352 dní. Nie viac, ani menej. Nedá sa natiahnuť.

Vždy si zodpovedne a dôkladne premyslime, ako s časom najlepšie naložíme.

Pre náš vlastný prospech a naše zdravie. Kto zabije kopu času nezmyselnými činnosťami, sotva mu zostane čas pre svoje zdravie. Na šport, pohyb a telesnú aktivitu. Kto strávi hodiny času neproduktívnymi rečami v krčme pri pive, tan má sotva čas pre svoju rodinu, alebo svoje vzdelávanie. Slovo NIE nás posunie dopredu. Uvoľní nám ruky. Získame čas a energiu. Život sa zmení. Rýchlo zistíme, koľko zbytočného a balastného času sme ušetrili. Koľko energie nám zostalo. Môžeme sa koncentrovať a sústrediť na veci, ktoré nám prinášajú skutočný úžitok a sú základom našej budúcej prosperity a zdravia.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.