Európa v kríze

Starý kontinent sa zmieta v problémoch.

Prekonáva obdobie dlhého a hlbokého úpadku. Topí sa v dlhoch. Hľadajú sa riešenia. Politici rokujú, burzy sa otriasajú, obyvatelia žijú v obavách a v neistote. Európa zažíva turbulentné a neisté obdobie. Niečo, ako prebudenie do zlého rána. Po toľkých rokoch relatívneho blahobytu a stability. Naschvál hovoríme relatívneho, pretože blahobyt bol krytý zadlžovaním a nezodpovednosťou. Moderná Európa sa stala minulosťou. Hovorí sa o hlbokej morálnej a ekonomickej kríze.

Európa postupne stratila efektívnosť  a konkurencieschopnosť.

Prestala hospodáriť. Zdravý rozum nahradili frázy a nezodpovedné politikárčenie. Mnoho Európanov prestalo pracovať. Načo ? Sociálny pseudosystém až sociálne inžinierstvo umožnilo tisícom ľudí žiť skoro celý život na úkor štátu. Sociálne dávky sa vyplácali skoro bez hraníc a bez žiadnych zásluh. Európou sa šírila nebezpečná epidémia. Má jednoduchý a ľahko zapamätateľný názov.

Robenie si nárokov !

Mnoho ľudí si robí stále na niečo nároky. Na zodpovednosť zabúdajú. Pracovať sa im nechce. Politici to slepo ignorovali. Chceli sa udržať pri moci . Tak nech je pokoj a nech štát a daňoví poplatníci platia ! Dane rastú, konkurencieschopnosť klesá, dlhy narastajú. Jednoduchá filozofia. Po nás potopa.. Tak ju tu teraz máme.

Európa by sa mala vrátiť k zdravému rozumu a k svojim tradičným hodnotám.

Musí sa vrátiť k pracovitosti a tvorivosti. K šetreniu a svojim kresťanským tradíciám. Potrebuje obnoviť kult poctivej a zodpovednej práce. Európa sa potrebuje vrátiť k skutočným hodnotám. Každá sociálna dávka musí byť podmienená prácou. Zadarmo ani cent ! Vedomosti, rozum a myslenie musia dostať zelenú. Nie je dôvod na pesimizmus. Európa po II. svetovej vojne dokázala vstať z popola. Povojnové generácie dokázali vybudovať modernú a prosperujúcu  Európu. Mnohé chudobné štáty sa dokázali zmeniť na úspešné krajiny. Európa určovala trendy a vývoj. V ekonomike, vede i výskume. V  kultúre i zdravotníctve. Nie je dôvod to nezopakovať. Ak to dokázali naši predkovia, mali by to dokázať i dnešní Európania. Zadarmo, ani rýchlo to nebude. Nebude to ľahká a príjemná cesta. Príliš sme si zvykli na pohodlie a istoty.

Žiadny kontinent nemá toľko tvorivých síl a tvorivého potenciálu ako Európa.

Bol to vždy kontinent géniov a nových skvelých myšlienok. Kolíska objavov a vynálezov. Európa dala svetu Aristotela, Mozarta, Beethovena, Verdiho a Shakespeara. Dala svetu Da Vinciho, Einsteina i Freuda. Európa má úžasné tradície. Má základy na ktorých sa dá stavať a budovať nová Európa. Bez dlhov. Zdravá, stabilná a konkurencieschopná. Náš spoločný domov.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.