Život na tenkom ľade

Dnes sa všetci pohybujeme na tenkom ľade.

Dnes to platí, ako nikdy predtým ! Doba je rýchla. Stále prichádzajú nové zmeny. Nič nie je pevné a stabilné. Mení sa globálna ekonomická situácia. Menia sa pomery v štáte a situácia vo firmách. Menia sa často pomery vo vlastnej rodine a osobnom živote. Zmeny sú rýchle. Prichádzajú náhle a neočakávane. Tak, že nie sme dostatočne pripravení. Stačí malá chvíľa, malé zaváhanie a máme problém. Niekedy malý problém, niekedy zásadný problém. Každý musí byť stále pripravený na zmenu.

Predstava pokojného a bezproblémového života je skôr utópiou.

Každý chce mať pokojný a bezproblémový život. Kto by to nechcel ? No realita je diametrálne odlišná. Musíme žiť v neustálom strehu. Dnešný život vyžaduje pozornosť a koncentráciu.

Pozornosť, pozornosť a ešte raz pozornosť !

Nevšímavosť, pohodlnosť a ignorancia sú vstupenkou k problémom. Pripravenosť na zmenu musí byť pevne zakorenená v našom podvedomí. Žiadna rýchla a negatívna zmena nás nemôže zasiahnuť totálne nepripravených. Pripravenosť je vždy výhoda. Dnes nie je nič isté, ani trvalo vyárendované. To je naivita.

Nebezpečenstvo číha na každom kroku. Doslova !

Tak, ako na zviera v divočine. Tento princíp platí i v ľudskej spoločnosti. Dnes stále intenzívnejšie. Na prvý pohľad to je hrubé a nehumánne konštatovanie. Kto sa pozorne a objektívne zamyslí nad životom okolo, nebude veľmi oponovať. Prírodné zákony platia. Nástrahy číhajú všade. V každej chvíli, pri každej príležitosti. Na každého z nás.

Nepripravenosť a nesústredenosť sa nevypláca.

Všetci žijeme na tenkom ľade. Život okolo sa rýchlo mení. Čo je dnes isté, to je zajtra minulosť. Na čo sa dnes spoliehame, môže byť zajtra preč.. Stačí chvíľa a šťastie sa stráca. Na záver niečo optimistické. Poznáme veľa ľudí, ktorí napriek všetkému žijú naozaj spokojný život. Určite prežili rôzne situácie. Poučili sa z nich a stali sa sústredenejšími a pripravenejšími. Poučili sa. Vedia lepšie odolávať vonkajším tlakom. Sú lepšie pripravení na zmeny. Nenechajú sa zaskočiť, ani prekvapiť.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.