Myslím, teda som !

Myslenie je kľúč !

Myslenie je výsada človeka, mal by ju teda využívať. Myslenie je tá najrozumnejšia činnosť, ktorú môže človek robiť. Bez myslenia sa nepohne nikam.

Ľudský mozog je zázračný orgán !

Všetko začína myslením. A predsa sme v našom okolí stále svedkami pravého opaku. Ľudia nerozmýšľajú. Robia zmätočné kroky a rozhodnutia. Konajú inštinktívne a zbrklo. Nechce sa im rozmýšľať. Nebaví ich to. Zaťažuje ich to. Veď sa to nejako vyrieši.. Nejako bude.. To sú ich algoritmy. Výsledok ? Nebude nijak, alebo bude tak,  ako si to predstavujú iní. Život bez aktívneho myslenia je niečo ako plachetnica vo vetre, odovzdaná osudu a živlom. Nemyslieť je pohodlné a ľahké. Nech myslia iní za nás! My len budeme zbierať plody ich myslenia. Tak to nefunguje.

Pokrok sveta vždy vytvárali myšlienky !

Nové, pokrokové a inovatívne myšlienky. Boli to pozitívne myšlienky s cieľom posunúť veci dopredu. Každý si môže vybrať ako bude myslieť. Môžeme sa slobodne rozhodnúť, čomu sa budeme venovať vo svojej hlave a svojom mozgu. Rozhodujeme sa, čomu venujeme našu pozornosť. Ak vytrvalo myslíme na zdravie a naše ciele, tak ich dosiahneme. Ak myslíme na biedu, chorobu a problémy, tak sa k nim pomaly blížime. Myslenie dokáže zázraky. Mozog je zázračný orgán s neobmedzenými možnosťami. Myseľ je ako magnet, ktoré priťahuje do reálneho života ľudí a okolnosti, ktoré zapadajú do nášho plánovaného konceptu. Ak naša činnosť bude korešpondovať s našimi myšlienkami, cesta je otvorená. Správnym myšlienkam treba nechať čas a priestor, aby sa pevne a natrvalo zakorenili v podvedomí a určovali smer našich krokov a rozhodnutí.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.