Ľudia sú rôzni

Nie sme všetci rovnakí.

Taká je realita. Každý je iný. Preto sa neporovnávajme. Nehľadajme spravodlivosť tam, kde nie je. Nehľadajme ani vysvetlenie, lebo ho nenájdeme. Berme to ako fakt. Každý z nás sa narodil v inom čase a inom mieste. Z toho vyplývajú rozdiely. Nemeditujme nad naším doterajším postavením. Nehľadajme príčiny, ani dôvody. Všetko je tak, ako má byť.

Sme tu a teraz !

Zamerajme sa na vlastnú pozitívnu zmenu. Zamerajme sa na vlastný osobný rast. Duchovný i odborný. Na oblasti, v ktorých môžeme byť užitoční. Nezabúdajme, že mnohí významní ľudia vyšli z jednoduchých a chudobných pomerov. Ich štartovacia pozícia nebola vôbec ružová. A predsa to nebrali ako handicap. Skôr ako výzvu a príležitosť. Obmedzenia v zásade neexistujú.

Všetko začína odvahou. Na začiatku je odvaha a rozhodnosť.

Odvaha k smelým a razantným činom. Za odvahou nasleduje čin. Čin rozhýbe kolobeh udalostí. Pohyb dopredu začína. Meníme sa. Rastieme. Nezaoberajme sa príliš svojím okolím. Neriešme politické a finančné problémy spoločnosti. To nech riešia politici a prognostici. Meňme to, čo zmeniť môžeme. Pustime z hlavy všetko, čo je mimo našich možností a kompetencií. Nech verejné financie štátu rieši minister financií. My riešme seba. Ak chceme pomáhať iným, pomôžme najprv sebe. Vyriešme svoje problémy. Izolujme sa od všetkých negativistov vo svojom okolí. Kuvičie hlasy si nevšímajme. Naštartujme svoj vlastný život. Tak budeme môcť pomáhať i druhým.

Len spokojný človek môže reálne pomáhať iným ľuďom.

Ak sa nám darí, potom príde vhodný čas na pomoc druhému. Bránou k prosperite je vzdelanie, schopnosti a zručnosti. Vzdajme sa starých a neracionálnych návykov. Zabudnime na zastaralé a zabehnuté stereotypy. Máme to vo vlastných rukách. Ľudia sú a budú rôzni. Akí budeme my, za to sme zodpovední predovšetkým a len my sami.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.