Ako využiť krízu

Všade počúvame  o kríze !

Noviny, časopisy i televízne správy sú plné krízy. Dokonca i v krčmách pri pive sa nehovorí o ničom, len o kríze. Pesimistické scenáre, katastrofické vízie. Chudoba, bieda, nezamestnanosť.. Prognózy médií i ekonómov sú pesimistické. Budúcnosť neistá. Pesimistické scenáre a vízie sa stále viac udomácňujú v našej mysli. Stávajú sa pevnou súčasťou nášho povedomia. Menia sa na vnútorné presvedčenie. Je kríza, bude zle, nič dobré nás nečaká.. Nič sa nedá robiť, všetko ide mimo nás. Burzy padajú, investori panikária, fabriky sa zatvárajú. Lenže ! Život je zmena.

Zmena je dnes naša jediná istota !

Kapitalizmus je charakterizovaný cyklami. Kríza, stabilizácia, oživenie, konjunktúra a zase kríza.. Inak to nebolo, ani nebude. Jeden zaujímavý paradox. Dozvedeli sme sa zaujímavú informáciu. Najbohatší ľudia zbohatli najviac práve v čase krízy. Zaujímavé ? Inšpirujúce? Vychádza z toho jediné. Kríza bola pre nich príležitosť. Tam, kde jedni krachovali, tam iní získavali. V časoch, keď ostatní mysleli na krízu a umárali sa v strachu a obavách, pre iných to bola príležitosť na nové inovatívne kroky. Na smelé a odvážne činy. Ku kríze dochádza nielen na úrovni sveta, štátu, či jednotlivých firiem. Poznáme i osobnú krízu. Osobná kríza začína vtedy, keď prestaneme na sebe pracovať a prestaneme rozvíjať svoje schopnosti a zručnosti. Prestaneme reagovať na vývoj. Prestaneme reagovať na zmeny okolo nás. Nečinnosť a pasivita sú vstupenkou k úpadku a problémom.  Každá kríza produkuje svoje obete, no produkuje i svojich hrdinov. Kríza je príležitosť na hľadanie nových nápadov a nových šancí.

Najväčšia kríza je vždy vo našom vlastnom myslení.

Aj v čase krízy budujeme svoju budúcnosť. Čas sa kvôli kríze nezastaví. Život sa predsa nekončí. Je to príležitosť na aktivizáciu našich síl a našich schopností. Je to jedinečná šanca. Tak ako je jedinečný čas, v ktorom práve žijeme. Dnešný deň sa už nebude opakovať..

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.