Finančná rezerva

Finančná rezerva je dnes absolútne nevyhnutná.

Nikto nie je prorok. Nevie, čo bude o mesiac, alebo o rok. Prežívame a budeme prežívať dlhú hospodársku krízu. Nikto nevie, aká dlhá bude. Mnohí stratia prácu. Budú mať veľké problémy so splácaním svojich záväzkov a úverov. Mnohí budú mať problém pokrývať svoje každodenné náklady a životné potreby. Nehovoríme o žiadnom katastrofickom scenári. Hovoríme o bežnom živote. Aká je realita? Ľudia žijú na doraz. Nešetria. Nemajú žiadne finančné rezervy. Nevytvárajú žiadne finančné rezervy. Je to pochod na lane bez záchrannej siete. Nerozmýšľajú, ani nepredvídajú. Vyhýbajú sa zodpovednosti. Negujú realitu.

Každý človek môže prísť o zdravie !

Hocikedy. V každej chvíli. Nebude môcť pracovať a zostane bez príjmu. Spoliehať sa na štát a sociálne dávky je skôr ilúzia a naivnosť ako reálna stratégia. Štát je zadĺžený. Sociálne odkázaných bude pribúdať a peňazí naopak ubúdať. Žiadna ružová perspektíva.

Spoliehať sa musíme predovšetkým a hlavne, sami na seba.

Potrebujeme rozumne a cieľavedomo šetriť. Potrebujeme si vytvárať dostatočné finančné rezervy. To je rozumné konanie a zodpovedná stratégia. Pomôže nám prekonať problémy. Pomôže nám preklenúť ťažké obdobie.

Finančné rezervy treba vytvárať práve vtedy, keď to naozaj ide.

V období pokoja a dostatku.V období zdravia a mladosti. V čase vysokej pracovnej výkonnosti a vysokých príjmov. Myslime na budúcnosť. Zvážme, kam dávame svoje peniaze. Každý má svoje osobné finančné nastavenie. Nastavenie toho, koľko peňazí potrebuje. Každý z nás má iný postoj k peniazom. Jedno je spoločné. Často plytváme. Míňame drahocenné prostriedky na to, čo reálne vôbec nepotrebujeme. Podliehame reklame. Porovnávame sa s okolím. Peniaze sa strácajú. Na konci mesiaca nezostáva nič. Na konci roka účet blízko nuly.. Keby len to ! K tomu splátky úverov a leasingov. Ideme do mínusu. Žiadne finančné rezervy. Nezávideniahodná situácia. Predstavme si scenár, že zdražia energie, benzín, alebo potraviny. Základné životné potreby. Pritom, už dnes žijeme na doraz. Auto sa pokazilo, nutná oprava. Nečakané výdavky. Denne dochádzam do práce.. To je malér.

Finančné rezervy sú prevenciou pred vznikom stresových a záťažových situácií.

Finančné rezervy budú postupne základným predpokladom prežitia. Život na doraz bude stále ťažší a komplikovanejší. Život v dlhoch bude stále viac traumatizujúcejší. Zoberie ľuďom zdravie i radosť zo života. Najvyšší čas myslieť na vytvorenie finančnej rezervy. Vytváranie dostatočnej finančnej rezervy je spoľahlivý a bezpečný recept. Lepší nepoznáme.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.