Správny deň

Odkladanie dôležitých krokov a rozhodnutí  je nástrojom myslenia a konania mnohých ľudí.

Základom ich taktiky a vzťahu k životu. Väčšina ľudí prežije celý svoj život práve v tomto režime. Hľadanie výhovoriek sa stalo takmer ľudovým športom. Snívajú o tom, čo všetko raz urobia. Mlátia prázdnu slamu. Skutek utek ! Ako hovoria bratia Česi. Vyhovárajú sa na zlé podmienky a nedostatok možností. Podstata je inde.

Podstata spočíva v prekonaní vlastnej pohodlnosti.

Nie sú ochotní zmeniť svoj doterajší život. Boja sa námahy a tvrdej práce. Boja sa rozmýšľania. Majú obavu z prijímania náročných rozhodnutí. Nakoniec vždy prídu k tomu, že rozhodnutia odložia na neskôr. Čas plynie. Šance sa strácajú. Cena za výhovorky a pohodlnosť. Vyčkávanie na lepšie časy a vhodnejšiu príležitosť je zlá stratégia. Ideálny čas neexistuje a ani neexistoval.

Dnes je ten jedinečný a správny deň na prijatie nových dôležitých rozhodnutí.

Dnes je správny deň na nový začiatok a prekonanie pohodlia a zabehaných stereotypov. Začnime naším vlastným časom. Urobme si poriadok v našom čase. Zamyslime sa, čomu venujeme svoj čas ? Zamyslime sa, čo je pre nás dôležité ? Každý je strojcom svojho šťastia a budovateľom osudu. Nikto iný to za nás neurobí. Spoliehajme sa sami na seba. Prestaňme hľadať výhovorky.

Neodkladajme nič na zajtra !

Môže byť neskoro. Neúspešní ľudia hľadajú výhovorky. Úspešní konajú ! Výhovorky nie sú namieste. Mnohí ľudia začali z ničoho. Začínali v oveľa ťažších časoch a horšej situácii. Mali odvahu konať. Pohnúť sa dopredu. Nebáli sa námahy. Určite nehľadali výhovorky, ani nevyčkávali na lepšie časy.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.