Budúcnosť

Budúcnosť nepoznáme.

Stretávame sa s rôznymi prognózami a víziami. Stále sú to len predstavy. Realita môže byť a býva úplne iná. Nikto z nás budúcnosť nepozná. Len Boh pozná budúcnosť. Jediné, čo môžme urobiť, je zamerať sa na prítomnosť. Žiť a pracovať v dnešnom čase. Zaoberať sa príliš budúcnosťou nemá zmysel, ani význam. Budúcnosť nevieme ovplyvniť. Samozrejme môžme určité veci plánovať. Plánovanie je rozumný a cieľavedomý proces. No, či budúcnosť bude naklonená nášmu plánovaniu, to nikdy s istotou nevieme a ani nemôžeme vedieť.

Minulosť je za nami a budúcnosť je neznáma.

Zaoberať sa minulosťou nemá žiadny význam. To, čo bolo už nezmeníme. Minulosť môže byť len zdrojom skúseností a poučenia. To je všetko. Vracať sa späť, nemá význam. Strácame čas a energiu. Rovnako neustále rozmýšľať nad budúcnosťou je nezmyselná činnosť. Nie je v našej moci vytvárať budúcnosť. Mnohí autori motivačných kníh tvrdia opak. Tvrdia, že budúcnosť je v našich rukách… Považujem to za zjednodušené tvrdenie. Môžeme ovplyvniť len sami seba, ale nie budúcnosť.

Zamerajme a sústreďme sa na prítomnosť.

Prítomnosť je čisto v našich rukách. Všetko, čo dnes urobíme sa počíta. Každý pozitívny krok a každé pozitívne rozhodnutie. Prítomnosť tvoríme sami. Zamerať sa na prítomnosť je rozumnejší krok ako meditovať nad minulosťou a špekulovať nad budúcnosťou. Robme dnes všetko, čo je potrebné. Nepresúvajme veci na zajtra. Nevieme, čo zajtra bude..

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.