Budúcnosť začína

Na budúcnosť treba myslieť už dnes.

Aktuálna a dôležitá téma. Kto zabudne na budúcnosť, môže sa dočkať nepríjemných prekvapení. Mnohí odkladajú rozhodnutia. Váhajú, čakajú a prešľapujú. Čakajú, že ich budúcnosť bude tvoriť niekto za nich. Ako sa len mýlia ! Príde vytriezvenie. Doba je rýchla a neistá. Istoty nie sú žiadne. Kto sa spolieha na štát a pomoc zvonka, to je naivita hraničiaca s hlúposťou. Trochu nebezpečný hazard ! Veci sa rýchlo menia. Nikto na nikoho nečaká.

Zmena je jediná istota, ktorú zažívame.

Len pripravení ľudia dokážu uspieť a vyrovnať sa s novými situáciami. Pracovať na sebe, rozmýšľať a rozvíjať nové schopnosti a zručnosti. Myslieť na budúcnosť znamená, nenechať sa zaskočiť zmenou, ani nečakaným prekvapením.

Nespoliehajme sa na šťastie ani náhodu !

To je nebezpečná hra. Určite to nie je stratégia do budúcnosti. Budúcnosť začína už dnes. Už dnes kladieme základy našej budúcnosti. Rozhodujeme, aká bude. Či bude šťastná a úspešná, alebo nie.

Zabudnime na minulosť !

Nevracajme sa do minulosti. Minulosť je preč. Môže byť zdrojom poučenia, alebo skúseností. To nám pomáha lepšie a rozumnejšie sa rozhodovať. Tým to končí. Neriešme chyby a zlyhania v minulosti. Minulosť berme ako nevyhnutnú skúsenosť. Minulosť berme ako uzavretú kapitolu. Každý musí niečo prežiť, aby sa poučil a získal skúsenosti. To je konštruktívny postoj. Sústreďme sily, energiu a pozornosť predovšetkým na prítomnosť. Potenciál sústreďme práve týmto smerom.

Budúcnosť by mala byť vždy spojená s víziami.

Vízie, to sú ciele a naše integrované predstavy. Vízia o našom živote v budúcnosti. Vízie o šťastnej rodine, o dobrom zdraví a spokojnosti. Budúcnosť a vízie sú tesne prepojené. Určujú smer i tempo.

Sila vízií je prakticky neobmedzená.

Dáva každému krídla. Začnime budovať svoju budúcnosť už teraz. Nestrácajme zbytočne drahocenný čas. Pracujme systematicky na svojich víziách. Tvoríme tým vlastnú budúcnosť. Na budúcnosť treba myslieť dnes. Na budúcnosť treba myslieť v čase konjunktúry a blahobytu. Vtedy je ten najsprávnejší a najlepší čas sa odraziť.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.